BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Otwarcie zmodernizowanego basenu w Grójcu

Na początku grudnia 2016 r. odbyło się otwarcie nowo przebudowanej krytej pływalni "Wodnik". Remont basenu miał na celu przede wszystkim ograniczenie energochłonności obiektu.


Symboliczną wstęgę przecięli burmistrz Jacek Stolarski, jego zastępca Karol Biedrzycki, dyrektor GOS Jerzy Binkiewicz oraz radni Rady Miejskiej - Zbigniew Krawczak i Aneta Tull.

Remont basenu rozpoczął się na początku maja. Wykonawcą prac była firma ZAB - BUD Andrzej Zaboklicki, a ich umowny koszt wyniósł 6 272 434,06 z VAT.

Inwestycja miała na celu przede wszystkim ograniczenie energochłonności obiektu. Efekt ten uzyskano poprzez zabiegi termo modernizacyjne (docieplenie ścian i dachu, wymianę okien) oraz wprowadzenie nowych technologii związanych z wentylacją mechaniczną (wydajne supernowoczesne centrale MENERGA), ogrzewaniem, podgrzewaniem wody basenowej i jej uzdatnianiem oraz odzyskiwaniem ciepła z popłuczyn filtrów basenowych. Zmodernizowano również oświetlenie elektryczne.

Ponadto udało się uatrakcyjnić obiekt poprzez: nowy wystrój, kolorystykę wykończenia ścian, zamontowanie szeregu urządzeń w tym jacuzzi solankowego, urządzenia do masażu oraz 28 metrowej zjeżdżalni rurowej. Korzystanie z basenu ma uprzyjemnić barwne oświetlenie, które zapewniają nowoczesne oprawy na ścianach pływalni oraz w nieckach basenowych. Wejście główne do budynku, hall, portiernia i korytarze także częściowo zmieniły swój kształt i wystrój.

Dodatkowo w ramach inwestycji w obrębie obiektu wydzielono pomieszczenia na szatnie i toaletę dla osób niepełnosprawnych wraz z natryskiem, szatnię rodzinną z przebieralnią oraz wc z natryskiem. Przebudowano również szatnię damską i męską, w których wymieniono szafki ubraniowe oraz urządzenia sanitarne.

Z myślą o usprawnieniu korzystania z basenu wprowadzono elektroniczny system kontroli dostępu (ESOK).

źródło i zdjęcie: www.grojecmiasto.pl

logo footer