BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Budowa boiska piłkarskiego w Tarnowie

Prace przy budowie pierwszego w Tarnowie boiska do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Wojska Polskiego potrwają dłużej niż planowano. Niesprzyjające robotom budowlanym warunki atmosferyczne sprawiły, że ponad dwumilionowej inwestycji nie można było ukończyć w terminie.


Opóźnienie, zgodnie z harmonogramem prac, wynosi aktualnie około dwóch miesięcy, tłumaczy Rafał Nakielny, dyrektor Wydziału Infrastruktury Miejskiej magistratu, dodając, że wina w tym przypadku nie leży po stronie wykonawcy.

Występujące chociażby w listopadzie obfite opady deszczu sprawiły, że teren stał się podmokły i bagienny, a to uniemożliwiło wjazd na boisko sprzętom budowlanym. Jak dodaje Rafał Nakielny, wykonawca nie zaniechał prac i będzie prowadzić roboty także w dni mroźne, kiedy nawierzchnia jest zbita i może na nią wjechać ciężki sprzęt. Według wstępnych terminów, otwarcie boiska powinno nastąpić na wiosnę 2017 r.

Przy ul. Wojska Polskiego ma powstać boisko o nawierzchni ze sztucznej trawy o wymiarach 90 m x 60 m. Ponadto zaplanowano umiejscowienie wiaty dla zawodników rezerwowych oraz sędziów. Całość ma zostać oświetlona. Wykonawca wykona także drogę dojazdową z kostki betonowej oraz mur oporowy po zachodniej stronie boiska.

Dodatkowo w ramach drugiego etapu inwestycji w przyszłym roku zaplanowano wymianę nawierzchni na boiskach sąsiednich: do koszykówki i siatkówki. Tam asfalt zostanie zastąpiony poliuretanem. Powstanie także plac zabaw z siłownią plenerową. Przetarg na roboty budowlane został już ogłoszony. 

Oddanie do użytku całego kompleksu sportowego zaplanowano w okolicach maja 2017 r.

źródło i zdjęcie: www.tarnow.pl/

logo footer