BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Nowy plac zabaw w Białymstoku

Dzięki Budżetowi Obywatelskiemu 2016 w Ogródku Jordanowskim na osiedlu Mickiewicza powstał nowy plac zabaw. Białostoczanie mogą korzystać także ze skałki wspinaczkowej i stołów do gry w szachy.


Nowe miejsce do zabawy i sąsiedzkiej integracji powstało w Ogródku Jordanowskim. W pobliżu wybudowanej już przez Miasto siłowni pod chmurką stanął plac zabaw.

Nowe miejsce do zabawy, rozwoju ruchowego i motorycznego dzieci zostało kompleksowo wyposażone. Obok bujaków i huśtawek pojawiło się urządzenie wielofunkcyjne z poręczami, drabinkami, podestami. Do dyspozycji dzieci jest także skałka wspinaczkowa, a w pobliżu stanęły dwa betonowe stoły do gry w szachy lub warcaby. Teren został również wyposażony w nowe ławki i kosze oraz ogrodzony. Koszt tej zrealizowanej inwestycji to ok. 331 tys. zł.

W Ogródku Jordanowskim jest już siłownia pod chmurką dla nieco starszych nastolatków, teraz powstał plac zabaw dla najmłodszych, powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. Zmiany te są zgodne z oczekiwaniami mieszkańców, którzy z jednej strony prosili o to władze miasta, a z drugiej strony sami zgłosili projekt do Budżetu Obywatelskiego. Ogródek Jordanowski może stać się jedną z wizytówek osiedla Mickiewicza.

Projekt "Budowa nowoczesnego i bezpiecznego miejsca zabawy i edukacji w Ogródku Jordanowskim" ­w trakcie głosowania mieszkańców uzyskał blisko 1,9 tys. głosów.

źródło i zdjęcie: www.bialystok.pl/

logo footer