BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Czy w Łomży powstanie kryte lodowisko?

W Łomży może niebawem powstać lodowisko z prawdziwego zdarzenia. Jest szansa, że stanie się tak w przeciągu najbliższych dwóch lat. 12 stycznia 2017 roku Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Andrzej Modzelewski gościli w Ministerstwie Sportu i Turystyki, rozmawiając o możliwości pozyskania środków zewnętrznych na jego budowę.


Takiego obiektu brakuje w Łomży, a chętnych do jazdy na łyżwach jest coraz więcej. Chcemy zbudować w pełni zadaszone, profesjonalne lodowisko, które w okresie letnim służyłoby do jazdy na rolkach, mówi włodarz miasta.

Kryte lodowisko byłoby sztucznie mrożone, z tego też względu mogłoby funkcjonować nawet przy dodatniej temperaturze. Wydłużyłoby to sezon łyżwiarski, który zaczynałby się już w listopadzie i trwałby średnio do połowy marca. Daje to nam niemal pięć miesięcy korzystania z atrakcji, jaką niewątpliwie jest jazda na łyżwach, tłumaczy Andrzej Modzelewski. Podobne obiekty z powodzeniem funkcjonują w innych miastach porównywalnych wielkościowo do Łomży, dodaje dyrektor MOSiR.

Koszt budowy obiektu, który miałby być zlokalizowany przy ul. Katyńskiej oscylowałby w granicach 1 mln zł. Miasto zamierza starać się o środki zewnętrzne na jego realizację. W najbliższym czasie ma ruszyć program, w ramach którego będzie można ubiegać się o dofinansowanie. Program jest w tej chwili na etapie przygotowania i prawdopodobny termin jego ogłoszenia to maj tego roku, tłumaczy Remigiusz Ludwig, zastępca dyrektora Departamentu Infrastruktury Sportowej w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Jak zaznacza szczególnie promowane będą projekty przewidujące budowę krytych lodowisk. Szanse są więc ogromne. Dofinansowanie pokryłoby 33 proc. kosztów całej inwestycji. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem obiekt będzie gotowy jesienią 2018 r.

źródło i zdjęcie: http://www.lomza.pl

logo footer