BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Nie będzie całej trasy S5 Wrocław - Poznań na Euro 2012

W 2012 r. będzie jedynie pół trasy Wrocław - Poznań. Na czas zostanie zbudowany tylko odcinek w Wielkopolsce. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, to na  Dolnym Śląsku w tym czasie budowa będzie dopiero w połowie.

Do mistrzostw Euro 2012 powstanie tylko wielkopolski odcinek drogi ekspresowej S5, mającej połączyć Wrocław z Poznaniem. Wielkopolska jest już gotowa do inwestycji. Ogłoszony jest przetarg na budowę odcinka od granicy województw do Bojanowa (między Lesznem a Rawiczem). Prace ruszą tu jesienią tego roku.

Drugi przetarg, na odcinek z Bojanowa do samego Poznania ma być ogłoszony lada moment. Ze wszystkim zdążymy do mistrzostw w piłce nożnej - zapewnia Marek Napierała, dyrektor wielkopolskiej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Wrocław ciągle planuje przebieg trasy. Wprawdzie GDDKiA z ośmiu wariantów wybrała wreszcie jeden, jednak specjalna komisja GDDKiA zaleciła właśnie kolejną korektę. Tym razem na terenie gminy Żmigród. Droga biegła przez obszary chronione, tłumaczy Joanna Wąsiel, rzeczniczka dolnośląskiego oddziału GDDKiA. Zmiana zakłada, że droga ma prowadzić bliżej Żmigrodu, niż planowano to wcześniej.

Prace przy dolnośląskim odcinku S5 szybko nie ruszą. Wcześniej trzeba wykupić grunty i przygotować pełną dokumentację. A to może trwać długimi miesiącami. Już teraz urzędnicy przyznają, że przetarg na wybór wykonawcy naszego odcinka będzie można ogłosić w 2010 roku. Podczas Euro 2012 prace będą tu jeszcze kontynuowane, nie ukrywa Joanna Wąsiel z GDDKiA.

źródło: www.wroclaw.naszemiasto.pl
zdjęcie: www.obwodnica-wroclawia.pl

logo footer