BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Umowa na budowę basenu w Legionowie podpisana

7 lutego 2017 r., spółka KZB Legionowo podpisała umowę z wykonawcą - firmą Moris Polska - na budowę basenu szkolnego. Inwestycja ma być zakończona do 1 września 2018 roku.


Rozpoczęcie inwestycji to świetna wiadomość nie tylko dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 8, ale także dla wszystkich mieszkańców Legionowa.

Budujemy przede wszystkim basen szkolny, bo to jest zadanie własne gminy. To nie będzie drogi aquapark, który stałby się obciążeniem dla gminy, lecz basen sportowy z bardzo atrakcyjną częścią rekreacyjną, mówi Roman Smogorzewski, dodając, że często w debacie publicznej pada pytanie po co nam spółki. Różnica pomiędzy inwestycją prowadzoną przez gminę a tą prowadzoną przez spółkę to 23%. Prawie ¼ kosztów mniej będzie wydatkowana na ten cel dzięki możliwości odzyskani VAT-u przez spółkę – tłumaczy Smogorzewski.

Jak zapowiada wykonawca, termin 1 września 2018 roku bez problemu zostanie dotrzymany. Mamy na tę inwestycję około 15 miesięcy. Postaramy się dołożyć wszelkich starań, aby zmieścić się w tym terminie. Mamy doświadczenie przy budowie obiektów sportowo-rekreacyjnych, mówi Piotr Kryczkowski z Moris Polska.

Po odjęciu VAT koszty tej inwestycji to ok 14 mln zł - niedużo jak na basen, który będzie służył wszystkim mieszkańcom miasta - mówi Irena Bogucka, prezes KZB Legionowo sp. z o.o., dodając, że spółka wybierze solidny nadzór, który dopilnuje terminu realizacji tej inwestycji.

źródło i zdjęcie: KZB Legionowo / http://www.legionowo.pl

logo footer