BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Będzie modernizacja basenu odkrytego w Ciechanowie

Gotowa jest dokumentacja projektowo-kosztorysowa dla modernizacji basenu odkrytego przy ul. Kraszewskiego w Ciechanowie. Na remont zostało zabezpieczone w budżecie miasta na 2017 rok 400 tys. zł. Prace zostaną zrealizowane najprawdopodobniej do końca maja, by z odnowionego obiektu można było korzystać już tego lata.


Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zakłada, że wykonawca zostanie wyłoniony do połowy marca. Planowana jest modernizacja niecki. Zostaną skute stare kafelki. Nie będzie ostrych krawędzi, powstanie nowa warstwa wyrównująca i uzupełniająca nieckę basenową, co wpłynie na bezpieczeństwo korzystających z basenu. Zmodernizowana zostanie również powierzchnia wokół basenu. Wymieniona zostanie podbudowa plaży basenowej, pojawi się tam kostka brukowa. Zamontowane zostaną nowe natryski, przebieralnie, do dyspozycji będą również toalety.

Obiekt, który został wybudowany w 1988 roku, nigdy nie przeszedł kapitalnego remontu, wykonywane były jedynie bieżące prace naprawcze. Mieszkańcy od dawna zgłaszali potrzebę gruntownego remontu odkrytego basenu, który w gorące letnie dni stanowi wakacyjną atrakcję dla dzieci i dorosłych. Będzie to kolejna z wdrażanych systematycznie inwestycji w bazę sportowo-rekreacyjną w Ciechanowie. Ponad rok temu za 1,2 mln zł przeprowadzona została pierwsza w historii gruntowana modernizacja krytej pływalni. Kilka miesięcy temu za prawie 1,4 mln zł powstał nowoczesny ogólnodostępny kompleks sportowy przy Gimnazjum nr 3. W tym roku na miejskim stadionie wybudowana zostanie profesjonalna bieżnia lekkoatletyczna z wyposażeniem.

Niewątpliwie basen odkryty jest ważnym miejscem letniej aktywności i rekreacji dla mieszkańców czy przyjezdnych. Od dawna słyszałem postulaty, że konieczne jest przeprowadzenie poważnej modernizacji. Dlatego też wpisaliśmy to zadanie do budżetu inwestycyjnego na ten rok, powiedział prezydent Krzysztof Kosiński.

źródło i zdjęcie: www.umciechanow.pl

logo footer