BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Kruszwica: Wyłoniono wykonawcę kompleksu lekkoatletycznego

W postępowaniu przetargowym na budowę kompleksu lekkoatletycznego i boiska wielofunkcyjnego wpłynęło 10 ofert. Najkorzystniejszą złożyło Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe "Grumix" z siedzibą w Budzisławiu, które przedmiotowe zadanie wykona za cenę 998 919,90 zł.


Nowoczesny obiekt lekkoatletyczny, który powstanie na Osiedlu Zagople z pewnością zaspokoi potrzeby treningowe kruszwickich sportowców, którzy od lat osiągają znakomite wyniki w różnego rodzaju zawodach sportowych o randze wojewódzkiej i ogólnopolskiej. Co istotne, korzystanie z obiektu będzie nieodpłatne i możliwe dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców, informuje Burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak.

W ramach prac przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kruszwicy powstanie nowoczesny obiekt lekkoatletyczny, w skład którego wchodzi boisko do piłki ręcznej, boisko do koszykówki, boisko do siatkówki, a także kort tenisowy. Obiekt wyposażony zostanie również w bieżnię okrężną 4-torową o długości 200 m, bieżnię prostą o długości 80 m, dwie skocznie do skoku w dal i trójskoku, skocznię wzwyż, dwie rzutnie do pchnięcia kulą, a także trybuny przenośne na 66 miejsc.

Teren, na którym powstanie kompleks sportowy zostanie ogrodzony i oświetlony, wykonane zostanie także odwodnienie liniowe do płyty boiska z odprowadzeniem do istniejącej kanalizacji deszczowej. W ramach inwestycji przewidziane zostało także utwardzenie terenu kostką betonową jak również montaż piłkochwytów. Na realizację przedmiotowego zadania Gminie Kruszwica udało się pozyskać dofinansowanie wewnętrzne z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w kwocie 400 tys. zł.

źródło i zdjęcie: www.kruszwica.um.gov.pl

logo footer