BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Targi Poznańskie hotelem na Euro 2012

Polska wciąż boryka się z deficytem miejsc hotelowych. Do 2012 sytuacja poprawi się nieznacznie. Dlatego spodziewane są działania nietuzinkowe. Takim wydaje się być przerobienie na hotel centrum targowego w Poznaniu.

Międzynarodowe Targi Poznańskie to 16 pawilonów, które są klimatyzowane i w wysokim standardzie. Całość obejmuje 110 tys. metrów kwadratowych w halach wystawienniczych. Włodarze MTP wpadli na pomysł, by niewykorzystywane w czasie Mistrzostw Europy centrum targowe jakoś spożytkować. Wszystko wskazuje na to, że na niespełna miesiąc, MTP przerobione zostaną w miasteczko dla kibiców.

Hale targowe można niedużym kosztem zaadoptować na potrzeby kibiców, zapewnia nas Rafał Rosiejak, koordynator ds. hoteli w spółce PL.2012.

Wstępne szacunki mówią, że przy dobrym rozdysponowaniu miejsca może się tam zmieścić nawet kilkanaście tysięcy kibiców. Piłkarscy fani będą mieszkać w wybudowanych tymczasowo boksach. Miejsce noclegowe na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich ma być alternatywą dla akademików. W hotelu na terenie MTP ceny także nie będą wygórowane. Koszt jednego łóżka wstępnie oszacowano na 30-40 euro.

źródło: www.newsweek.pl
zdjęcie: www.mtp.pl

logo footer