BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Jest wniosek o dofinansowanie remontu obornickiego basenu

Burmistrz Obornik Śląskich, Arkadiusz Poprawa, złożył wniosek o dofinansowanie remontu obornickiego basenu. Wartość projektu, który przygotowała gmina opiewa na kwotę prawie 7 milionów złotych.


W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, do 4 kwietnia br. można składać wnioski o dofinansowanie Rewitalizacje zdegradowanych obszarów - działanie 6.3. W ramach tego konkursu będzie można starać się o dofinansowanie na remonty, dostosowanie czy rozbudowę zdegradowanych (zaniedbanych) obszarów miejskich w celu przywrócenia im funkcji społecznych, kulturalnych lub rekreacyjnych. Obornicki basen nadaje się do tego znakomicie.

Wartość projektu, który przygotowała gmina opiewa na kwotę prawie 7 milionów złotych. W ramach prac na basenie miałby zostać wyremontowany basen zewnętrzny, rekreacyjny, wyposażony m.in. w huśtawkę wodną, ściankę wodną, gejzer powietrzny, masażery karku i grzybek wodny. W strefie dla dzieci znajdą się również: zjeżdżalnia rodzinna trójtorowa, zjeżdżalnia anakonda, podgrzewany brodzik dla dzieci wyposażony min. w jeżyk wodny, dzwonek i stołek wodny.

Część basenowa rekreacyjna będzie oddzielona terenem zielonym od basenu pływackiego, który zostanie skrócony. W późniejszym etapie (prace nie objęte wnioskiem o dofinansowanie) na terenie basenu planowana jest również budowa placu zabaw oraz siłowni zewnętrznej.

Konkurs zostanie rozstrzygnięty pod koniec tego roku.

źródło i zdjęcie: www.oborniki-slaskie.pl

logo footer