BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Powstaną kolejne siłownie zewnętrzne w woj. lubuskim

Program województwa lubuskiego "Lubuskie siłownie pod chmurką" cieszy się dużym zainteresowaniem. Już wkrótce siłownie zewnętrzne powstaną w kolejnych gminach m.in. Zabór, Skąpe, Santok. 10 kwietnia br. radni województwa podjęli uchwałę o dofinansowaniu ośmiu obiektów.


Województwo Lubuskie kontynuuje w bieżącym roku autorski Program "Lubuskie siłownie pod chmurką". Kontynuacja Programu umożliwia popularyzację alternatywnych, aktywnych form spędzania wolnego czasu zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży, a także promocję aktywności ruchowej i warunków rozwoju sportu masowego.

Siłownia na wolnym powietrzu jest atrakcyjnym, ogólnodostępnym i bezpiecznym miejscem, które chętnie odwiedzają osoby w każdym wieku. Siłownie plenerowe zyskują coraz większą popularność jako uzupełnienie placów zabaw dla dzieci, obiektów sportowych, parków, hoteli, ośrodków wypoczynkowych. Przyrządy do ćwiczeń są łatwe w samodzielnej obsłudze, mogą z nich korzystać zarówno stali bywalcy tradycyjnych siłowni, jak i osoby, które z podobnym sprzętem nigdy wcześniej się nie zetknęły.

Uczestnikami programu "Lubuskie siłownie pod chmurką" są jednostki samorządu terytorialnego z terenu województwa lubuskiego (gminy i powiaty). W ramach naboru wniosków, który trwał do 10 marca br. do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego wpłynęło 40 wniosków z 36 gmin i 3 powiatów.

Pomoc finansowa wynosi do 50 proc. kosztów kwalifikowanych zadania, jednak nie więcej niż 15 tys. zł brutto, z przeznaczeniem na pokrycie kosztów zakupu, transportu i montażu wyposażenia siłowni zewnętrznej oraz tablicy informacyjno-promocyjnej.

W 2016 r. w ramach Programu powstało 15 siłowni, które zostały dofinansowane kwotą ponad 160 tyś. zł.

źródło i zdjęcie: http://lubuskie.pl

logo footer