BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Nowoczesna hala sportowa Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem na ukończeniu

W nowoczesnej hali sportowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem trwają zaawansowane prace wykończeniowe. Uczniowie szkoły, która od trzech lat znajduje się pod skrzydłami Województwa Małopolskiego, rok szkolny 2017/2018 rozpoczną już na nowej hali.


Blisko 14 mln zł pochłonie budowa nowoczesnej sali sportowej dla Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem wraz z całym zapleczem. 9 mln zł przeznacza na tę inwestycję samorząd województwa małopolskiego, reszta pochodzi z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Co łączy Justynę Kowalczyk, Kamila Stocha, Piotra Żyłę i Jagnę Marczułajtis? Wszyscy są absolwentami Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem. Teraz, dzięki środkom z budżetu Małopolski, po remoncie w szkole będzie się mogło kształcić i trenować ponad 200 uczniów. Mam nadzieję, że wśród nich znajdzie się wielu przyszłych olimpijczyków, mówi Grzegorz Lipiec, członek Zarządu Województwa Małopolskiego.

Cała inwestycja jest już na finiszu. Główny budynek hali jest już prawie skończony - właśnie trwają roboty wykończeniowe, w tym malowanie, kładzenie posadzek i wyposażanie łazienek. Równocześnie, obok głównej sali, powstał czterokondygnacyjny budynek dydaktyczny, który jest połączony z obecną siedzibą szkoły przewiązką. Obecnie firma budowlana montuje w nim instalacje, a także tynkuje i maluje ściany.

Oprócz nowej hali i budynku dydaktycznego, zmieni się także najbliższe otoczenie szkoły. To tu powstanie jeszcze wielofunkcyjne boisko, a także zostanie uporządkowana zieleń.

Województwo Małopolskie przejęło od powiatu tatrzańskiego prowadzenie Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem w 2014 roku. Mimo tak krótkiego czasu, można mówić już o pierwszych sukcesach. Po pierwsze - z inicjatywy Województwa Małopolskiego, szkoła jest jedyną placówką w Polsce przygotowującą przyszłych mistrzów sportów zimowych już na etapie szkoły podstawowej. Od września 2015 roku realizowane jest tam też kształcenie dla uczniów klas IV-VI.

źródło i zdjęcie: www.malopolska.pl

logo footer