BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Trwa budowa bieżni lekkoatletycznej w Ciechanowie

Na stadionie przy ul. 3 Maja powstanie profesjonalna bieżnia lekkoatletyczna. Zostanie wykonane także nawodnienie boiska piłkarskiego oraz pojawią się nowe elementy infrastruktury sportowej, pozwalające na rozszerzenie możliwości uprawiania różnych dyscyplin sportowych.


Zakończenie inwestycji przewidziane jest do końca lipca 2017 r.

Istniejąca od 30 lat żużlowa bieżnia stanie się w pełni profesjonalnym, bezpiecznym, nowoczesnym sześciotorowym obiektem z nawierzchnią poliuretanową. Wybudowany zostanie system odwodnienia bieżni. Z kolei system nawadniania powstanie na istniejącym boisku trawiastym, wokół którego przebiega bieżnia. Na terenie stadionu planowane są takie urządzenia do konkurencji technicznych, jak skocznia do skoku wzwyż, skocznia do skoku w dal i trójskoku, rzutnia do pchnięcia kulą, rzutnia do rzutu dyskiem, rzutnia do rzutu oszczepem oraz wyposażenie lekkoatletyczne zgodne z wymogami PZLA.

Budowa bieżni to największa inwestycja w infrastrukturę sportową w Ciechanowie w ostatniej dekadzie. Coraz więcej mieszkańców uprawia sport, chce żyć aktywnie i zdrowo, a miasto stara się stwarzać odpowiednie warunki. Nowy obiekt z pewnością będzie sprzyjał rozwijaniu talentów oraz sukcesom na miarę osiągnięć Tomasza Majewskiego, Piotra Małachowskiego, Wioletty Potępy czy Andrzeja Krawczyka,
powiedział prezydent Krzysztof Kosiński.

Budowa nowoczesnej 400-metrowej bieżni okólnej w zdecydowany sposób poprawi warunki do rozwoju sportów lekkoatletycznych w mieście i w powiecie. Dzięki odpowiednim urządzeniom do konkurencji technicznych, których stadion obecnie nie posiada, możliwy będzie rozwój takich dyscyplin jak rzut oszczepem, skok wzwyż czy rzut dyskiem. Powstanie certyfikowanego obiektu umożliwi organizowanie m.in. zawodów z kalendarza imprez PZLA dla kategorii od młodzika do seniora. W Ciechanowie będą mogły być realizowane szkolenia, które ze względu na brak odpowiednich warunków przenoszone są do innych miast, głównie do Warszawy. Możliwa będzie organizacja w Ciechanowie zgrupowań oraz konsultacji sportowych. System nawadniania boiska sprawi natomiast, że będzie mogło ono funkcjonować cały sezon w pełnej gotowości użytkowej, co w kontekście zgrupowań i konsultacji ma znaczenie.

Ciechanów pozyskał na zadanie 1,5 mln zł środków z Programu Rozwoju Infrastruktury Lekkoatletycznej. Całkowity koszt inwestycji to 4 091 000,91 zł. Wykonawcą wyłonionym w przetargu jest konsorcjum firm Panorama Obiekty Sportowe i Polytan Gmbh.

źródło i zdjęcie: www.umciechanow.pl

logo footer