BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Port lotniczy Rzeszów - Jasionka może obsłużyć kibiców Euro 2012

UEFA wpisało lotnisko Rzeszów - Jasionka na listę rezerwową miejsc, w których lądować będą kibice meczów Euro 2012. Podrzeszowski port lotniczy ma wspomóc lotnisko we Lwowie, przyjmując największe i najcięższe samoloty. To wielka szansa i dla Jasionki i dla podkarpackich firm przewozowych, które będą woziły kibiców do Lwowa i z powrotem.

Przedwojenny terminal lwowskiego lotniska, choć już teraz zdecydowanie za ciasny, trzyma się jeszcze nieźle. Ale w fatalnym stanie jest pas startowy i lotniskowa płyta postojowa. Choć przetarg na modernizację, która ma kosztować aż 200 milionów euro w końcu rozstrzygnięto, wszyscy we Lwowie wiedzą, że mogą być problemy aby na czas sprostać wymogom UEFA.

Już teraz UEFA stworzyła listę lotnisk rezerwowych dla Lwowa, na których mogłyby lądować największe i najcięższe samoloty. Właśnie na niej znalazła się Jasionka.

Stanisław Nowak, prezes spółki Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka mówi, iż nie każdy typ samolotu w obecnym stanie lotnisko we Lwowie przyjmie. To oznacza, że będziemy mieć pasażerów no i miasto przy okazji będzie kwitnąć.

Lwów, jako gospodarz Euro 2012, choć dostał już od UEFA żółtą kartkę, skupił się na budowie stadionu. A że do Lwowa z Rzeszowa jest znacznie bliżej niż do Wrocławia czy Warszawy wielu mieszkańców Podkarpacia właśnie z tych trybun chce oglądać mecze Euro.

Na Ukrainie poza drobnymi remontami dróg głównie w samym Lwowie w tej sprawie nic się nie dzieje. Z podkarpackim odcinkiem autostrady jest zdecydowanie lepiej. Bo ogłaszane są ostatnie już przetargi.

Kolejny problem to granica. Już teraz jest tu ciasno. A to, że właśnie ruszył mały ruch graniczny może jeszcze pogorszyć sytuację. I ukraińskie i polskie władze doskonale wiedzą, że to newralgiczny punkt przygotowań do mistrzostw.

Grzegorz Schetyna, wicepremier, minister spraw wewnętrznych i administracji twierdzi, iż spotykając się przy planowaniu Euro 2012 za każdym razem o tym mówimy, bo ta granica będzie i musimy zrobić wszystko, aby można było ją przekraczać jak najszybciej.

Na szczęście organizatorzy Euro 2012 coraz częściej się spotykają i coraz częściej wychodzą poza projekty. Dotyczy to między innymi trwającej już rozbudowy przejścia w Medyce.

źródło: TVP Rzeszów
zdjęcie: www.trivago.pl

logo footer