BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Blisko pół miliarda na infrastrukturę sportową w 2017 roku!

Ministerstwo Sportu i Turystyki stawia na infrastrukturę sportową. Budżet na 2017 rok to ponad 440 mln zł. W roku 2016 Witold Bańka, Minister Sportu i Turystyki przyznał dofinansowanie 718 nowym inwestycjom.


To jest przykład tego, że wspólnie można zrobić bardzo wiele, nawet w tak małych miejscowościach i społecznościach, powiedziała premier Beata Szydło podczas sobotniej uroczystości otwarcia wielofunkcyjnego boiska sportowego w jej rodzinnej miejscowości Przecieszyn.

Jak zaznaczyła szefowa rządu, program, w ramach którego boisko zostało zmodernizowane, jest przykładem tego, że rząd realizuje nie tylko duże inwestycje, ale też takie, z których skorzystać będą mogły lokalne społeczności. Mówiła, że boisko ma służyć wszystkim mieszkańcom - dzieciom, dorosłym i sportowcom.

Ministerstwo Sportu i Turystyki stawia na infrastrukturę sportową. Budżet na 2017 rok to ponad 440 mln zł. W roku 2016 Witold Bańka, Minister Sportu i Turystyki przyznał dofinansowanie 718 nowym inwestycjom.

Nie ma osiągnięć, wyników w sporcie wyczynowym bez wsparcia i szkolenia dzieci i młodzieży. Wielkie talenty często rodzą się w małych miejscowościach, mówił podczas uroczystości minister Witold Bańka

Minister Sportu i Turystyki w tym roku ogłosił pięć programów inwestycyjnych:

  • Program rozwoju szkolnej infrastruktury sportowej - typowa infrastruktura szkolna, w szczególności sale gimnastyczne i hale sportowe oraz boiska,
  • Program modernizacji infrastruktury sportowej - modernizacje obiektów (innych niż lekkoatletyczne) użytkowanych przez kluby sportowe, Program rozwoju infrastruktury lekkoatletycznej - obiekty lekkoatletyczne z bieżnią okrężną, w szczególności zgodne z wariantami programu lekkoatletycznego,
  • Program rozwoju infrastruktury ponadlokalnej - pozostałe inwestycje, najlepiej o ponadlokalnym zasięgu oddziaływania, w tym w szczególności: kryte pływalnie, kryte lodowiska, pełnowymiarowe boiska piłkarskie, infrastruktura klubów wioślarskich, kajakowych i żeglarskich, "wielofunkcyjne strefy aktywności" (kompleksy obiektów o przeznaczeniu międzypokoleniowym),
  • Program rozwoju inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu - inwestycje istotne z punktu widzenia rozwoju bazy sportowej dla sportu wyczynowego w Polsce.

Poza "flagowym" programem inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu realizujemy szereg mniejszych programów umożliwiających m.in. uzyskanie dofinansowania budowy i modernizacji infrastruktury, poprawę warunków do uprawiania sportu szkolnego oraz zwiększenie dostępu do obiektów lekkoatletycznych.

źródło i zdjęcie: http://www.msport.gov.pl

logo footer