BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Budowa sali sportowej w Łomży

22 maja 2017 r. Prezydent Łomży, Mariusz Chrzanowski, zatwierdził wynik przetargu na budowę sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 7. Już niebawem rozpoczną się prace związane z tą inwestycją.


Jest to bardzo znaczące przedsięwzięcie, podkreśla Prezydent Chrzanowski. Szczególnie istotne są dla mnie inwestycje w oświatę. Zależy mi na tym, aby młodzi mieszkańcy naszego miasta mieli dobre warunki do nauki i uprawiania sportu. Ważne jest, aby w swoich szkołach czuli się bezpiecznie. Problem braku sali, z którym miasto nie mogło się uporać od dłuższego czasu, nareszcie zostanie rozwiązany w trakcie trwania mojej kadencji. Warto dodać, że "Siódemka" od wielu lat jest klasyfikowana jako jedna z najlepszych szkół podstawowych w województwie, mówił Prezydent.

Przetarg wygrała firma MK BUD z Białegostoku, która prace związane z budową wyceniła na 7 620 780,00 złotych. Dzięki staraniom Prezydenta Mariusza Chrzanowskiego na ten cel udało się pozyskać dofinansowanie w kwocie 2 435 000 złotych z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Nowy obiekt będzie spełniał funkcję zaplecza sportowego szkoły z możliwością realizowania programów i zajęć obejmujących różne dyscypliny sportowe w tym: piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę, jak też zajęcia ćwiczeń siłowych i ogólnorozwojowych. Inwestycja będzie ukończona najpóźniej do 31 sierpnia 2018 roku.

Miasto Łomża w latach 2015-2016 na inwestycje związane z oświatą przeznaczyło ponad 14 milionów złotych. W tym czasie zrealizowano m.in budowę boiska piłki nożnej przy Szkole Podstawowej nr 10, termomodernizację w łomżyńskich przedszkolach (m.in. nr 1, nr 4, nr 8) oraz modernizację Szkoły Podstawowej nr 9 i nr 10 w celu dostosowania pomieszczeń do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W roku 2017 planowane środki na inwestycje oświatowe wyniosą 9 milionów złotych.

źródło i zdjęcie: www.lomza.pl

logo footer