BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Najnowsze projekty Ministerstwa Sportu i Turystyki

14 czerwca 2017 r. w siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki odbyło się posiedzenie Społecznej Rady Sportu, które poprowadził minister Witold Bańka. Na spotkaniu, oprócz członków Rady, obecni byli także: Sekretarz Stanu Jarosław Stawiarski oraz Podsekretarz Stanu Jan Widera.


Serdecznie dziękuję Państwu za obecność i za zaangażowanie w działalność Społecznej Rady Sportu. Mam przyjemność ogłosić, że Katowice w 2019 roku będą gospodarzem Światowej Konferencji Antydopingowej. Chciałbym, żeby organ doradczy, jakim jest Społeczna Rada Sportu był zaangażowany w organizację tego wydarzenia. Przed nami wiele nowych wyzwań. W przyszłym tygodniu wspólnie z Polską Fundacją Narodową i Instytutem Sportu ogłosimy Program team100 - projekt wsparcia stu najbardziej perspektywicznych młodych sportowców, powiedział podczas posiedzenia minister Witold Bańka.

Podczas posiedzenia rozmawiano również m.in. o pracach Sztabu Przygotowań Olimpijskich i Paraolimpijskich ds. Sportów Letnich i Zimowych, Akademii Dobrego Zarządzania, Kodeksie Dobrego Zarządzania w Sporcie, kolejnej edycji Europejskiego Tygodnia Sportu oraz o systemowym ujęciu badań diagnostyczno-wdrożeniowych w sporcie.

Pjongczang 2018 i Tokio 2020 - co wiemy o przygotowaniach?

Dyrektor Marcin Nowak przedstawił najważniejsze działania Sztabu ds. Sportów Zimowych w I półroczu sezonu przedolimpijskiego. Mówił m.in. o zabezpieczeniu warunków przygotowań do startu zawodników, powołaniu szerokiego imiennego składu reprezentacji Polski na XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pjongczang 2018, które ministerstwo przygotowuje we współpracy z PKOl. Wspomniał również o rozpoczęciu programu badań antydopingowych i opracowaniu pakietu informacyjno-edukacyjnego dla zawodników.

Dyrektor Nowak poinformował także o powołaniu członków Sztabu Przygotowań Olimpijskich i Paraolimpijskich ds. Sportów Letnich. Spotkanie odbyło się 12 czerwca w siedzibie MSiT. Sztab jest organem pomocniczym Ministra Sportu i Turystyki o charakterze opiniodawczo-doradczym. Przewodniczącym został Jan Widera, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki. W skład sztabu natomiast weszli przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, Społecznej Rady Sportu, Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej oraz Zespołu Metodycznego Instytutu Sportu - Państwowego Instytutu Badawczego. Sztab współpracuje ponadto z Komisją do Zwalczania Dopingu w Sporcie. Członkiem Honorowym Sztabu Przygotowań Olimpijskich i Paraolimpijskich ds. Sportów Letnich została Pani Irena Szewińska.

team100 - program dofinansowania 100 perspektywicznych polskich sportowców


Kolejnym tematem, który został poruszony podczas spotkania był program team100, którego celem jest wsparcie stu najbardziej perspektywicznych sportowców, w młodzieżowych kategoriach wiekowych, w obszarze procesu szkolenia sportowego oraz współzawodnictwa, a także w obszarze pozasportowym, tak aby umożliwić im łączenie kariery sportowej z nauką lub podnoszeniem kwalifikacji zawodowych. team100 to wspólny program MSiT i Polskiej Fundacji Narodowej - sponsora projektu. Operatorem jest Instytut Sportu - Państwowy instytut badawczy.

Nowe zadanie MSiT - Akademia Zarządzania Sportem!

Podniesienie kwalifikacji z obszaru organizacji, zarządzania i marketingu członków Kadr Zarządzających Polskich Związków Sportowych dyscyplin olimpijskich - to główne cele nowego programu MSiT. Programem objęci są członkowie zarządów lub sekretarze generalni Polskich Związków Sportowych w dyscyplinach olimpijskich, a każdy związek sportowy w sportach olimpijskich może zaproponować jednego uczestnika w danym roku.

ETS - inicjatywa w ramach Programu Erasmus +

Europejski Tydzień Sportu to program, którego celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do uprawiania sportu i podejmowania aktywności fizycznej - powiedziała dyrektor BM Joanna Żukowska-Easton. Poinformowała, że inauguracja obchodów ETS 2017 odbędzie się na konferencji prasowej 23 września 2017 r. z udziałem Pana Ministra Bańki i Ambasadorów ETS. Spotkanie podsumowujące obchody ETS w Polsce z udziałem m.in. zwycięzców konkursów organizowanych w ramach ETS zaplanowane zostało natomiast na 13 października 2017 r.

Na Społecznej Radzie Sportu głos zabrał również dyrektor Rafał Piechota, który przedstawił stan prac nad opracowaniem Kodeksu Dobrego Zarządzania Sportem, a dyrektor Żmijewski z Instytutu Sportu omówił systemowe ujęcie badań diagnostyczno - wdrożeniowych w sporcie.

Społeczna Rada Sportu to organ doradczy Ministra Sportu i Turystyki, w skład której wchodzą przedstawiciele różnych środowisk: zawodniczych, trenerskich i akademickich.

źródło i zdjęcie: www.msit.gov.pl

logo footer