BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Znamy laureatów 11 edycji konkursu "Kolorowe Boiska"!

Zakończył się drugi, finałowy etap emocjonującej ogólnopolskiej zabawy o profesjonalne boisko sportowe, adresowanej do szkół podstawowych z małych miejscowości. Dzięki konkursowi "Kolorowe Boiska", którego pomysłodawcą i fundatorem jest Śnieżka SA już jedenasta polska szkoła wzbogaciła się o arenę sportową z prawdziwego zdarzenia!


Spośród wybranych przez Internautów, 20 finalistów - szkół z całej Polski - Komisja Konkursowa dokonała wyboru Laureatów I, II i III miejsca oraz wyłoniła Laureatów miejsc od IV do XX. Ocenie jurorów podlegały: kreatywność, kompozycja, plan ujęcia, wyraz artystyczny; wykorzystanie w pracy konkursowej znaku towarowego fundatora nagród lub farby, lub nazwy kolorów farb, których producentem jest Śnieżka; skala zaangażowania uczniów oraz tytuł pracy konkursowej. Tegoroczna zabawa odbyła się pod hasłem "WF marzeń", a zadanie polegało na nagraniu 100-sekundowego filmu na zadany temat.

Zwycięzcą 11. Edycji konkursu "Kolorowe Boiska" została Szkoła Podstawowa im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Szóstce (województwo lubleskie). Swoją, nagrodzoną złotem, pracę uczniowie zatytułowali: "Nasz WF MARZEŃ to WF z Mistrzem". Zwycięski filmik to historia, w której widz prowadzony jest przez barwną opowieść zbudowaną na odniesieniach do sportowych autorytetów. Historię kończy ciekawa pointa, a całość wypełniona jest bardzo bogatą scenografią. Film o mistrzowskim WF-ie okazał się mistrzowską opowieścią, którą dopełnia piosenka z autorskim tekstem , mówi Aleksandra Małozięć, Manager ds. Komunikacji Korporacyjnej Śnieżki.

Uczniowie szkoły w Szóstce, którzy w pełnym składzie zaangażowali się w powstawanie filmu (udział w nim wzięli wszyscy uczęszczający do tej placówki) wygrali nagrodę główną, czyli wielofunkcyjne boisko sportowe o syntetycznej nawierzchni wyposażone w zestawy koszy do koszykówki, bramki do piłki ręcznej oraz słupki i siatki do piłki siatkowej. Budowany w wakacje obiekt zostanie otwarty już we wrześniu.

Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa imienia Jana Pawła II w Wojcieszycach (województwo dolnośląskie). Nagrodami za "srebro" są: mobilny (na stojaku z kółkami) telewizor Samsung z pakietem szkoleniowym na DVD, zestaw interaktywny (tablica + projektor), komplet piłek, bramka przenośna, stół do tenisa i zestaw farb Śnieżka o wartości 1.500,00 zł brutto. Uczniowie swoją pracę zatytułowali: "Marzenia małej dziewczynki - Wf marzeń". Miejsce drugie to także bardzo interesująca propozycja filmowa, w której z pomysłem i fantazją opowiedziana została historia małej dziedwczynki marzącej o niezwykłej lekcji WF-u. Ciekawa kompozycja i dynamika sprawiają, że filmik ten ogląda się z niezwykłą przyjemnością, a nawet wzruszeniem, dodaje Aleksandra Małozięć.

Trzecie miejsce w konkursie zdobyła Szkoła Podstawowa w Jędrzychowicach (województwo lubuskie), a film uczniów nosił tytuł "Olimpijski WF". Nagrody za zajęcie ostatniego miejsca na podium to mobilny (na stojaku z kółkami) telewizor Samsung z pakietem szkoleniowym na DVD, komplet piłek, bramka przenośna, stół do tenisa, zestaw farb Śnieżka o wartości 1.500,00 zł brutto.

Dodatkowo, jury wyróżniło aż 17 szkół, które znalazły się poza pierwszą trójką.

WYRÓŻNIENIA (kolejność alfabetczna)

1. Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Błażkowej (woj. podkarpackie)
2. Szkoła Podstawowa im. Zygmunta Bukowskiego w Czerniewie (woj. pomorskie)
3. Szkoła Podstawowa w Chobocie (woj. mazowieckie)
4. Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych w Grochowach (woj. wielkopolskie)
5. Zespół Placówek Oświatowych w Klementowicach (woj. lubelskie)
6. Szkoła Podstawowa w Kotle Dużym (woj. warmińsko-mazurskie)
7. Zespół Szkół im. Zofii Solarzowej w Miąsem (woj. mazowieckie)
8. Szkoła Podstawowa im. Jana Trepczyka w Miszewie (woj. pomorskie)
9. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Nowym Tomyślu (woj. wielkopolskie)
10. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Prusinowicach (woj. łódzkie)
11. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radwanicach (woj. dolnośląskie)
12. Szkoła Podstawowa w Sarnowie (woj. mazowieckie)
13. Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Sierczy (woj. małopolskie)
14. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sobótce (woj. dolnośląskie)
15. Szkoła Podstawowa w Windzie (woj. warmińsko-mazurskie)
16. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Rodziny Łubieńskich w Zasowie (woj. podkarpackie)
17. Szkoła Podstawowa im. Obrońców Warszawy w Zedermanie (woj. małopolskie)

Równolegle z konkursem dla szkół prowadzony był indywidualny konkurs dla uczniów, który wzbogacił tegoroczną edycję. Polegał na przygotowaniu fotografii, pokazującej pracę nad filmikiem konkursowym lub sposób, w jaki "na sportowo" dzieci spędzają swój wolny czas.

W tym konkursie pierwsze miejsce zajęła Alicja z I klasy Szkoły Podstawowej im. Obrońców Warszawy w Zedermanie. Zdjęcie zatytułowała: "Alicja z Krainy Czarów i Mikołaj (wcale nie taki święty) wspólnie wyruszają na poszukiwanie Śnieżki". Alicja w nagrodę otrzyma smartfon marki Samsung ze sportową opaską oraz zabierze swoją klasę na wycieczkę do Warszawy, połączoną ze zwiedzaniem Stadionu Narodowego.

Drugie miejsce na podium to praca Weroniki, z III klasy Szkoły Podstawowej w Chobocie, a tytuł jej zdjęcia to: "Zawsze lecę po zwycięstwo!!!" Weronika w nagrodę otrzyma smartfon marki Samsung ze sportową opaską. Jej szkoła wzbogaci się natomiast o komplet strojów sportowych z getrami.

Ostatnie, trzecie miejsce zdobył Radosław, z I klasy Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Błażkowej, za pracę zatytuowaną: "Trening z najlepszymi. Nagrodą dla laureata trzeciej nagrody" jest również smartfon marki Samsung, a jego szkoła otrzyma komplet piłek.

W konkursie fotograficznym, organizator konkursu wyróżnił 17 uczniów, którzy otrzymają nagrody pocieszenia w postaci zestawów gadżetów od Śnieżki: plecaki, bidony, koszulki, pendrive’y.

Fundator nagród oraz organizator konkursu najserdeczniej dziękują zarówno wszystkim uczestnikom, jak również laureatom i tryumfatorom tegorocznej edycji konkursu. Dziękują i mają nadzieję na... do zobaczenia za rok. Wówczas znowu zagramy o kolejne, nowe i kolorowe boisko! Składają też oficjalne zapewnienie, że już rodzą się pierwsze pomysły na niespodzianki, które zostaną zaprezentowane podczas kolejnej - tym razem dwunastej - edycji "Kolorowych Boisk".

Organizatorem konkursu i fundatorem nagród jest Fabryka Farb i Lakierów ŚNIEŻKA SA. www.sniezka.pl

logo footer