BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Trwa przebudowa stadionu lekkoatletycznego w Lublinie

W ramach planowanej przebudowy wymienione na nowe lub przebudowane są wszystkie najważniejsze elementy obecnego stadionu. Powstanie w pełni funkcjonalny stadion lekkoatletyczny spełniający normy III A kategorii IAAF, umożliwiający uzyskanie licencji na organizację imprez sportowych takich jak Mistrzostwa Polski Juniorów, Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Polski Seniorów oraz mityngów międzynarodowych.


Stadion lekkoatletyczny w Lublinie będzie dostosowany także do prowadzenia treningów, w tym przez osoby niepełnosprawne oraz zawodów sportowych różnego szczebla, w tym rangi mistrzowskiej oraz mityngów międzynarodowych, m.in. w następujących dyscyplinach lekkoatletycznych: biegi krótko i długodystansowe, rzut młotem, rzut dyskiem, rzut oszczepem, pchnięcie kulą, skok w dal, skok wzwyż, skok o tyczce, wieloboje lekkoatletyczne.

Obiekt będzie wyposażony w zadaszoną trybunę na około 1400 osób, oświetlenie, nagłośnienie i monitoring. W ramach projektu zostaną przebudowane drogi wewnętrzne i wybudowane 44 nowe miejsca parkingowe. W podtrybunie znajdzie się wkomponowany nowy budynek administarcyjno-socjalny zawierający m.in. pomieszczenia do odnowy biologicznej, szatnie dla zawodników, toalety i pomieszczenia dla sędziów.

W najbliższym czasie planowana jest kontynuacja robót wykończeniowych wewnątrz budynku głównego i magazynowego i w pomieszczeniach sędziowskich, a także montaż telebimu oraz paneli akustycznych od strony stadionu przy al. Zygmuntowskich, układanie nawierzchni poliuretanowych na bieżniach i z trawy syntetycznej na koronie wału, malowanie trybun żywicą i montaż siedzisk. Wśród planowanych prac znajduje się również układanie nawierzchni z trawy naturalnej z rolki na urządzeniach treningowych - na rzutni oszczepem oraz układanie nawierzchni drogowych od strony stadionu przy al. Zygmuntowskich.

W sierpniu miasto zamierza rozpocząć procedury certyfikacyjne do uzyskania świadectwa PZLA dla stadionu kategorii III A.

Projekt "Przebudowa i rozbudowa stadionu lekkoatletycznego wraz z zapleczem przy al. Józefa Piłsudskiego 22 w Lublinie" jest współfinansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczy na realizację inwestycji 10 mln zł.

źródło i zdjęcie: lublin.eu

logo footer