BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

W Gorzowie powstanie hala sportowo-widowiskowa

Do 2021 roku, przy Centrum Sportowo-Rekreacyjnym Słowianka w Gorzowie, powstanie hala sportowo-widowiskowa. Do maja 2018 roku ma zostać złożony projekt hali wraz z pozwoleniem na budowę.


Będzie wkomponowana w istniejącą już przestrzeń, zapewnił prezydent Jacek Wójcicki.

Warunkiem uzyskania 50-procentowego dofinansowania inwestycji przez Ministerstwo Sportu i Turystyki jest złożenie przez inwestora do maja 2018 roku projektu hali wraz z pozwoleniem na budowę. W przyszłym tygodniu ogłaszamy konkurs na projekt. Zakładamy, że budowa rozpocznie się w pierwszym kwartale 2019 roku, dwa lata później jej otwarcie, poinformowała Joanna Kasprzak-Perka.

Prezydent Wójcicki zapewnił, iż mimo że hala nie będzie miała mocno rozbudowanej funkcji lekkoatletycznej również lekkoatleci, także niepełnosprawni, będą mogli w niej trenować.

Hala - według koncepcji architektonicznej - ma mieć 5027 miejsc. Sala główna ma być przystosowana do przeprowadzenia przede wszystkim rozgrywek w piłce ręcznej, koszykówce, futsalu i siatkówce. Obok sali głównej zaprojektowano pełnowymiarową salę sportową, treningową, która w trakcie imprez kulturalno - rozrywkowych może pełnić również funkcję sceny.

Obiekt będzie wpisany w otoczenie zarówno pod względem architektoniczno-krajobrazowym, jak też funkcjonalnym. W cel zintegrowania obiektu z otoczeniem, zwłaszcza w czasie pomiędzy większymi imprezami, będzie posiadać dostępną z zewnątrz kawiarnię / restaurację, z odpowiednim zapleczem i wglądem na płytę główną boiska, oraz toalety publiczne, Konferencjadostępne z zewnątrz budynku.

Budynek hali widowiskowo-sportowej ma być w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych.

Dariusz Wieczorek
Wydział Promocji i Informacji

Fot. Daniel Adamski

Więcej informacji dostępnych na stronie: http://www.gorzow.pl

logo footer