BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Ogłoszono przetarg na budowę hali sportowo-widowiskowej w Suwałkach

Urząd Miejski ogłosił przetarg na budowę hali sportowo-widowiskowej przy ulicy Zarzecze 26. Termin zakończenia inwestycji to 20 maja 2019 r. Oferty można składać do 23 sierpnia 2017 r. do godz. 10.00.


W Suwałkach powstanie kolejna, wielofunkcyjna infrastruktura sportowa, która będzie służyła i pierwszoligowym Wigrom i siatkarzom Ślepska i innym klubom. W obiekcie będzie można realizować wiele różnego rodzaju sportowych i kulturalnych przedsięwzięć, powiedział Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Przy tej okazji warto wspomnieć, że Miasto Suwałki otrzymało na budowę hali 10 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Hala sportowo-widowiskowa za około 25 mln zł powstanie przy stadionie piłkarskim przy ul. Zarzecze 26 w Suwałkach.

Inwestycja ma już gotową dokumentację techniczną, pozwolenie na budowę i nazwę - Suwałki Arena. To nazwa, którą w drodze konkursu, zaproponowali sami mieszkańcy.

W opracowanej dokumentacji hali przyjęto, że powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie 6634 m², a wysokość budynku około 16 m. W projektowanej hali o wysokości 12,8 m zaplanowano łączną powierzchnię sportową o wielkości 1745 m², w tym boiska do: siatkówki (9×18 m), koszykówki (15×28 m) i piłki ręcznej (20×40 m), a także trybuny na 2165 miejsc. Zaplanowano również między innymi salę treningową (14 x 24 m) o wysokości 8 m i łącznej powierzchni 340 m².

Budowa hali sportowo-widowiskowej tej wielkości jest niezbędna dla rozwoju bazy sportów wyczynowych w Suwałkach i regionie. Trzeba podkreślić, że w województwie podlaskim, a także w promieniu około 200 km od Suwałk, nie ma hali sportowo-widowiskowej o projektowanych parametrach funkcjonalno-przestrzennych.

W tegorocznym budżecie miasta są już zabezpieczone środki, w wysokości 4 mln zł, które pozwolą na rozpoczęcie budowy hali. W ciągu półtora roku nowy obiekt sportowy przy ul. Zarzecze 26 powinien być gotowy do przyjęcia sportowców.

Więcej informacji na temat budowy hali: um.suwalki.pl

logo footer