BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Powstanie sala gimnastyczna i boisko wielofunkcyjne przy I Liceum Ogólnokształcącym w Kościerzynie

W Kościerzynie zostanie wybudowana sala gimnastyczna oraz boisko wielofunkcyjne przy I Liceum Ogólnokształcącym. Rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowano na rok 2018. Łączny koszt planowanej inwestycji to ponad 4 736 000 00 zł.


Obecna infrastruktura sportowa zlokalizowana na terenie popularnego "ogólniaka" jest w bardzo złym stanie. Sala gimnastyczna wraz z zapleczem wybudowana została w latach 1962-1963. Z powodu małej sali w szkole oraz ze względu na jej zły stan, zajęcia dodatkowe, czy mecze towarzyskie, realizowane były w szkołach sąsiednich, a gdy tylko pozwalała na to aura, lekcje WF-u musiały odbywać się na dworze. Budowa nowego obiektu sportowego była więc koniecznością.

Realizacja tej bardzo oczekiwanej przez uczniów, nauczycieli i rodziców inwestycji, bez wątpienia wpłynie na poprawę jakości kształcenia i wychowania w naszej placówce oświatowej, dla której jesteśmy organem prowadzącym, mówi Alicja Żurawska, starosta kościerski. Poprawa ta będzie najbardziej widoczna w obszarze wychowania fizycznego. Uczniowie placówki będą mieli dostęp do nowoczesnej sali gimnastycznej o każdej porze roku, a wzrost sprawności fizycznej będzie dodatkowo wynikał z utworzenia nowego obiektu sportowego - wielofunkcyjnego boiska szkolnego. Jestem przekonana, że budowa sali gimnastycznej i boiska szkolnego zwiększy popularyzację sportu, a także pozwoli odnosić jeszcze większe sukcesy sportowe naszych uczniów, dodała starosta.

Przedmiotowa inwestycja obejmie budowę nowej sali gimnastycznej o wymiarach 35x17 m i wysokości 9 m wraz z budową łącznika z zapleczem socjalnym, remontem istniejącej sali gimnastycznej (tj. wykonanie nowych tynków, malowanie, wymiana nowej posadzki i wykonanie wentylacji mechanicznej nawiewowo-wywiewnej), budową boiska wielofunkcyjnego o wymiarach 44x24 m z nawierzchnią poliuretanową wraz z ogrodzeniem i oświetleniem.

Obiekt nowej sali podzielono na dwie strefy funkcjonalne: salę gimnastyczną oraz zaplecze socjalno-sanitarne, w skład którego wejdą toalety ogólnodostępne, pomieszczenie dla trenerów, szatnie męskie i damskie, magazyn sprzętu. Sala gimnastyczna będzie dawała możliwość gry m.in. w piłkę koszykową, nożną (halówkę) i siatkówkę. W ramach przedsięwzięcia zaplanowano również zakup maszyny do utrzymania czystości parkietu sali.

Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowano na rok 2018. Łączny koszt planowanej inwestycji to ponad 4 736 000 00 zł.

źródło i zdjęcie: www.powiatkoscierski.pl

logo footer