BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Budowa hali sportowej w Mielcu

27 lipca 2017 roku odbyło się uroczyste podpisanie umowy na dofinansowanie budowy nowej hali sportowej w Mielcu. Dofinansowanie w wysokości 17 milionów złotych miasto otrzyma z Ministerstwa Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.


W spotkaniu uczestniczyli Tomasz Poręba poseł do Parlamentu Europejskiego, Jarosław Stawiarski wiceminister sportu i turystyki, Władysław Ortyl marszałek województwa podkarpackiego, Jan Myśliwiec pierwszy zastępca prezydenta miasta Mielca, Anna Kobylarz główna księgowa Urzędu Miejskiego, przedstawiciele starostwa powiatowego w Mielcu ze Zbigniewem Tymułą starostą mieleckim na czele oraz radni Rady Miejskiej w Mielcu.

Pan europoseł Tomasz Poręba wyraził zadowolenie, iż inwestycja w postaci nowej hali sportowej staje się faktem i przy dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu i Turystyki niedługo będzie mogła cieszyć mielczan nie tylko tych uprawiających sport.

Wiceminister Jarosław Stawiarski pogratulował władzom miasta decyzji o budowie nowej hali sportowej. Cieszę się, że nowa hala będzie wizytówką Mielca, obiektem na miarę XXI wieku. Na razie jest ściernisko, ale już niedługo będzie piękna hala sportowa z udziałem pieniędzy Ministerstwa Sportu i Turystyki, dodał wiceminister.

Jesteśmy świadkami historycznej chwili, bo złożone podpisy już po kilku minutach umożliwiają ogłoszenie przetargu, a zatem za 3 miesiące możemy się tu spotkać wbijając pierwszą, symboliczną łopatę, powiedział Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego. Mielec kiedyś miał halę z prawdziwego zdarzenia. Była to najlepsza hala w województwie rzeszowskim, podkarpackim i na pewno ta ambicja pozostała. Stąd też decyzja o tym, żeby budować nową halę od podstaw, dodał marszałek. To ważny dzień dla Mielca i jego mieszkańców mówili uczestnicy spotkania, to zwieńczenie pracy i wysiłku wielu osób zaangażowanych w tę inwestycję.

Oddanie hali do użytku zaplanowano na 31.03.2020 r., natomiast termin zakończenia robót budowlanych to koniec 2019 roku.

Powierzchnia użytkowa hali głównej to ok. 6700 m² , zaplecza sportowego ok. 2600 m² , a hali treningowej ok. 2700 m², . W bezpośrednim otoczeniu budynku powstanie około 70 miejsc parkingowych oraz 24 miejsca w parkingu podziemnym. W ramach II etapu prac realizowana będzie inwestycja polegająca na budowie dodatkowego parkingu. Kolejny parking będzie do dyspozycji nie tylko użytkowników hali sportowej , ale także dla mieszkańców korzystających z terenów rekreacyjnych i stadionu. Będzie to około 140 miejsc.

Obiekt ma spełniać wymogi między innymi do organizacji rozgrywek o randze międzynarodowej dla takich dyscyplin jak:

  • piłka siatkowa zgodnie z przepisami Europejskiej Federacji Piłki Siatkowej (CEV),
  • piłka ręczna - wg przepisów Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej (EHF)
  • widownia na około 3600 miejsc siedzących wokół boiska z zsuwanymi trybunami
  • dwie sale treningowe

Szatnie dla zawodników:

  • 4 szatnie przypisane dla płyty głównej
  • 4 szatnie dla sal treningowych

Część hali przeznaczona będzie dla sekcji lekkoatletycznej w celu przeprowadzania treningów.

Jednak to nie wszystko. W nowym obiekcie znajdą się też: sala do gry w squasha, ścianka do wspinaczki, siłownia, pomieszczenia odnowy biologicznej, pomieszczenia usługowo- gastronomiczne, sklepik klubowy, gabinet lekarski, pokoje dla trenerów, szatnie sędziów oraz inne pomieszczenia niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Integralną częścią tej inwestycji będzie budowa basenu, z dziesięcioma torami do pływania i nowoczesną infrastrukturą.

źródło i zdjęcie: www.mielec.pl

logo footer