BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Nowe place zabaw w Bełchatowie w ramach budżetu obywatelskiego

"Mały alpinista", "Biedronkowo" i "Wyspa piratów" to trzy place zabaw, które powstaną w Bełchatowie w ramach budżetu obywatelskiego. Wiadomo już, jak te miejsca będą wyglądać i jakie zabawki się pojawią na placach. Miasto zakończyło ustalenia z mieszkańcami.


Oprócz placów, zgłoszonych w ramach budżetu, miasto wybuduje trzy kolejne. Dwa nowe miejsca dla dzieci powstaną na ul. Czaplinickiej. W pobliżu bloku 100 oraz pod adresem Czapliniecka 44 c, e, d. Nowy plac zabaw będą mieć też mieszkańcy bloków 137, 138 i 146 na os. Dolnośląskim. Place kosztować będą od 100 tys. do 150 tys. zł. Na wszystkich znajdą się zabawki - bujaczki, karuzele, zjeżdżalnie i zestawy do zabaw dla dzieci w różnym wieku. Mieszkańcy bloków przy Czaplinieckiej 44 chcą także, aby powstał kącik wypoczynkowy z ławkami i stolikiem.

"Biedronkowo" będzie usytuowane na os. Dolnośląskim, za blokiem 341. Huśtawki, bujaczki, zjeżdżalnia i inne urządzenia staną na miejscu, gdzie był już kiedyś plac zabaw. Jak na nazwę placu przystało, motywem przewodnim będzie biedronka. "Mały alpinista" cieszyć będzie dzieci z osiedla Słonecznego. "Wyspa piratów" pojawi się natomiast na osiedlu Okrzei w pobliżu bloków 7 i 8. Najważniejszym elementem placu będzie oczywiście statek. Na place w ramach budżetu obywatelskiego przeznaczono od 200 do 250 tys. zł.

Siłownia zewnętrzna to z kolei propozycja dla nieco starszych mieszkańców, tym razem Grocholic. Urządzenia do ćwiczeń pod chmurką pojawią się przy filii Miejskiego Centrum Kultury. Przeznaczono na nie 100 tys. zł. Place i siłownia powstaną do końca tego roku.

źródło i zdjęcie: www.belchatow.pl

logo footer