BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Powstaje nowoczesne boisko treningowe w Staszowie

Stadion Miejski, przy ul. Koszarowej w Staszowie, przeżywa wyjątkową metamorfozę. Niedawno zakończyła się modernizacja obiektu pod kątem uprawiania lekkoatletyki oraz budowa nowego zadaszenia nad trybuną główną. Teraz kompleks sportowy będzie wzbogacony o pełnowymiarowe, nowoczesne boisko treningowe ze sztuczną nawierzchnią.


Gmina Staszów na jego realizację pozyskała blisko 900 tysięcy złotych dofinansowania z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Modernizacja obejmuje budowę pełnowymiarowego boiska treningowego do piłki nożnej z nawierzchnią z trawy syntetycznej. Wymiary płyty to 60 x 100 metrów (pole gry) wraz z wybiegami bocznymi o szerokości 3 metrów i wybiegami za bramkami 5 metrów. Zadaniem ekip będzie również budowa oświetlenia i odwodnienia boiska. Ponadto zostanie wybudowany budynek gospodarczy (magazyn), w którym przechowywany będzie między innymi sprzęt sportowy.

W ramach inwestycji zostanie zakupiony sprzęt i wyposażenie do konserwacji boiska, wyposażenie szatni dla zawodników i sędziów, a także wiata stadionowa dla sędziów i obsługi medycznej i kontener sanitarny. Wartość inwestycji to 1 709 457,38 złotych. Nowy obiekt ma powstać do końca września 2017 roku.

źródło i zdjęcie: staszow.pl

logo footer