BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Dofinansowanie do budowy hali sportowej w Katowicach

Przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 2 przy ul. Mikołowskiej 131 w Katowicach powstanie hala sportowa. Inwestycja zostanie dofinansowana ze środków funduszu rozwoju kultury fizycznej zadania inwestycyjnego w ramach programu rozwoju szkolnej infrastruktury sportowej.


3 sierpnia 2017 r. umowę na dofinansowanie w wysokości 2,5 mln zł podpisali Witold Bańka, Minister Sportu i Turystyki oraz Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Budżet na realizację rozstrzygniętego konkursu tylko w tym roku to blisko ćwierć miliarda złotych. Dzięki tym środkom uda nam się stworzyć lub poprawić warunki dla tysięcy uczniów w Polsce. To nie koniec inwestycji, będą kolejne środki. Zależy nam, aby dzieci i młodzież szkolna miała równy dostęp do bezpiecznej i funkcjonalnej infrastruktury sportowej. Aktywne społeczeństwo to jeden z naszych priorytetów, mówi Witold Bańka, Minister Sportu i Turystyki.

W Katowicach w ramach konkursu dofinansowana zostanie budowa hali sportowej przy ZSTiO nr 2. Będzie to obiekt o wymiarach 24,1 x 42 m i wysokości 9,29 m wraz z zapleczem sanitarno-szatniowym, salą do aerobiku i gimnastyki korekcyjnej, salą sportów walki, siłownią aerobową, pomieszczeniami dla nauczycieli wf i sędziów, pomieszczeniami technicznymi oraz magazynem sprzętu sportowego.

Uczniowie szkoły zyskają nowy obiekt, w którym będą odbywały się zajęcia wychowania fizycznego, natomiast mieszkańcy miejsce, gdzie będą mogli aktywnie spędzać czas popołudniami i wieczorami. Hala będzie dostosowana do gry w piłkę nożną, piłkę ręczną, siatkówkę i koszykówkę. To bardzo ważne, szczególnie, że w szkole tej są klasy sportowe oraz wielu młodych piłkarzy, mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. Celem przedsięwzięcia jest rozbudowa sportowej infrastruktury przyszkolnej, polepszenie warunków kształcenia młodzieży poprzez stworzenie nowoczesnej placówki sportowo-edukacyjnej, dodaje prezydent.

Koszt inwestycji to ok. 13 mln zł (z czego dofinansowanie wynosi 2,5 mln zł). Przewidywany termin realizacji inwestycji to lata 2017-2018.

Planowany zakres inwestycji obejmuje:

  • budowa hali sportowej o wymiarach 24,1x42m i wysokości 9,29m wraz z 2 salami, siłownią i zapleczem;
  • zagospodarowanie terenu, w tym zieleń urządzoną, małą architekturę, ciągi piesze oraz miejsca postojowe;
  • oświetlenie terenu;
  • ogrodzenie terenu;
  • system monitoringu wizyjnego;
  • rozbiórkę istniejących obiektów budowlanych.

źródło i zdjęcie: www.katowice.eu

logo footer