BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Budowa stadionu we Wrocławiu trwa dzień i noc

Na terenie budowy stadionu we Wrocławiu roboty nabierają coraz szybszego tempa i trwają już nie tylko w dzień, ale i do wieczora.

Przeprowadzone ostatnio prace skoncentrowane były przede wszystkim na wykonywaniu fundamentów pod koronę stadionu - wylewaniu płyty fundamentowej zwanej „pierścieniem” oraz stóp pod słupy żelbetowe. W przyszłym tygodniu zaczną powstawać pierwsze elementy ponad poziomem 0.

Płyta fundamentowa o kilkunastometrowej szerokości, biegnąca dookoła stadionu, to drugi obok stóp fundamentowych element, na którym będzie usadowiony stadion. Podczas nocnej pracy powstał pierwszy fragment płyty o grubości 1 metra, do którego wykorzystano 570 m3 betonu. Z takiej ilości betonu zwykle powstają domy jednorodzinne o powierzchni użytkowej ok. 160 m2.

Stopy fundamentowe, o kubaturze 7 m3 każda, powstają równolegle i będzie ich docelowo 250. Słupy żelbetonowe, które na nich staną, będą miały do 6-7 m wysokości i będą pierwszą wychodzącą ponad ziemię częścią budowy stadionu. Na nich oparta będzie część konstrukcyjna podtrzymująca trybuny. Ta część fundamentów znajdzie się bezpośrednio pod trybuną VIP we wschodniej część stadionu.

Ponadto na terenie budowy ustawiono już większość dźwigów, na których rozpoczęto montowanie oświetlenia. Będzie ono niezbędne do prowadzenia prac wieczorami.

Wrocławski stadion to projekt spełniający najwyższe standardy - nowoczesny, funkcjonalny i bezpieczny, zaliczany do najwyższej klasy ELITE. Obiekt pomieści ok. 41 tys. widzów podczas wydarzeń na murawie, takich jak mecze piłkarskie, koncerty oraz pokazy specjalne.

źródło: PL.2012

logo footer