BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

W Częstochowie powstanie aquapark!

Miasto Częstochowa podpisało umowę na zaprojektowanie i wykonanie Parku Wodnego na Tysiącleciu. Inwestycja wartości 51,5 mln zł ma zostać oddana do użytku w I półroczu 2020 r. Przy okazji sygnowania umowy prezydent miasta zainaugurował program - Kierunek Przyjazna Częstochowa.


Chcemy zmieniać sposób myślenia części mieszkańców, chcemy by częstochowianki i częstochowianie dobrze postrzegali swoje miasto, by z dumą o nim mówili, mówił prezydent Krzysztof Matyjaszczyk, prezentując ideę cyklu "przyjaznych" działań.

Jednym z nich jest stworzenie kompleksu wypoczynkowo-rekreacyjnego przy ul. Dekabrystów z Parkiem Wodnym. Inwestycja ma kosztować ponad 51,5 mln zł w tym: wykonanie ostatecznej koncepcji architektoniczno-budowlanej to koszt ok. 221 tys. zł, dokumentacji budowlano-wykonawczej - blisko 2 mln zł, a robót budowlanych ponad 49,3 mln zł.

Nie zdarzyło nam się zakończyć żadnej inwestycji po terminie. Chcemy, by projekt na Park Wodny powstał w ciągu 8 miesięcy, a najdalej za 32 miesiące zaprosimy Państwa na otwarcie, zapowiedział Janusz Stępień, pełnomocnik konsorcjum (jednocześnie Prezes Zarządu firmy CZ.P.B.P. Przemysłówka S.A.), które wygrało przetarg na projekt i budowę obiektu sportowo-rekreacyjnego przy ul. Dekabrystów.

W ramach inwestycji istniejąca Pływalnia Letnia zostanie rozbudowana o budynek z basenami krytymi, który powstanie w południowej części działki od strony ulicy Dekabrystów i zajmie część terenów wykorzystywanych obecnie jako plaża, plac zabaw i boisko. Przebudowane zostaną też istniejące drogi oraz wybudowane parkingi, w tym parking podziemny.

Pływalnia Letnia wraz z nowo wybudowanym budynkiem basenów krytych stanowić będzie jeden kompleks sportowo-rekreacyjny, połączony przez system ESOK, który zapewni klientom możliwość korzystania w sezonie letnim, zarówno z basenów krytych jak i odkrytych.

Newralgicznym problemem przy planowaniu tego obiektu był parking. Udało się to rozwiązać dzięki koncepcji z dodatkowymi miejscami parkingowymi pod niecką basenową, wyjaśnia Janusz Stępień.

Ten kompleks ma być przyjazny dla korzystających i jak najtańszy w użytkowaniu, zaznacza Mariusz Szczuraszek z Pracowni Architektonicznej Piotr Dominiczak & Mariusz Szczuraszek z Ostrowa Wielkopolskiego, która stworzyła wstępną koncepcję architektoniczną częstochowskiego Parku Wodnego na bazie zleconego przez miasto wcześniej programu funkcjonalno-użytkowego dla tej inwestycji.

Zgodnie z tą koncepcją na parterze powstanie m.in. trzytorowy basen sportowy, baseny rekreacyjne z wieloma atrakcjami i zjeżdżalniami (część z nich będzie wyprowadzona na zewnątrz), bezpieczna strefa dla najmłodszych dzieci oraz szatnie. Na piętrze znajdzie się rozbudowana strefa saun, odnowy biologicznej oraz restauracje, a pod ziemią parking na 50 aut, a także z miejscami na rowery i motocykle. Park pod dachem ma mieć 3,6 tys. m2 powierzchni użytkowej i pomieścić ok. 900 m2 basenów.

Umowa na zaprojektowanie i wykonanie obiektu sportowo-rekreacyjnego "Park Wodny" w Częstochowie przy ul. Dekabrystów 45została zawarta ze zwycięzcą przetargu - konsorcjum częstochowskich firm CZ.P.B.P. Przemysłówka S.A. i Zakład Remontowo-Budowlany KAR‑BUD, którego liderem jest Przemysłówka.

23 sierpnia podpisał ją w budynku "Odwachu" na placu Biegańskiego prezydent Krzysztof Matyjaszczyk, a ze strony konsorcjum firm: Janusz Stępień i Andrzej Stępień, prokurent firmy CZ.P.B.P. Przemysłówka S.A.

Budowa Aquaparku to spełnienie oczekiwań wielu częstochowian. Spełniać je będą także przedsięwzięcia realizowane w ramach zainaugurowanego programu Kierunek Przyjazna Częstochowa.

Program został podzielony na trzy obszary. Przyjazna Częstochowa - Aktywna to kierunek, związany z rekreacją i wypoczynkiem dla mieszkańców. To m.in. budowa i modernizacja basenów (ostatnio przy IV LO im. Sienkiewicza), placów rekreacji, boisk, kompleksowa rewitalizacja Parku Lisiniec. Tu także wpisuje się budowa Parku Wodnego.

W ramach obszaru Przyjazna Częstochowa - Zielona władze miasta chcą m.in. poprawić wygląd i funkcjonalność miejskich parków, tworzyć mniejsze skwery, wspierać akcje sadzenia drzew we współpracy z mieszkańcami.

Przyjazna Częstochowa - Kulturalna to zapewnienie bogatej oferty kulturalnej i rozrywkowej w mieście. Nasze miasto ma się tu już czym chwalić, wystarczy wspomnieć takie inicjatywy jak stały letni cykl Aleje tu się dzieje, czy nadchodzące Dni Częstochowy i Noc Kulturalna.

Chcę, by Częstochowa stawała się miejscem coraz bardziej przyjaznym do życia, deklaruje prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. Żeby to osiągnąć częstochowianie muszą się tu dobrze czuć. Zadaniem władz miasta jest m.in. zapewnienie im przestrzeni do wypoczynku, rekreacji, ale także do rozrywki. Wiemy, że to zadanie na lata, więc chcemy ciągle uatrakcyjniać ofertę dla częstochowian. Mamy wizję przyjaznego miasta, w którym spędzanie wolnego czasu jest przyjemnością oraz prawem każdego mieszkańca.

źródło i zdjęcie: www.czestochowa.pl

logo footer