BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Ruszyła budowa kolorowego boiska w szkole podstawowej w Szóstce!

23 czerwca 2017 r. ogłoszono zwycięzcę 11 edycji konkursu "Kolorowe boiska". Wcześniej, przez blisko dwa miesiące, uczniowie i nauczyciele ze szkół podstawowych z całej Polski z pełnym zaangażowaniem i determinacją przygotowywali konkursowe dzieła filmowe pt. "Wymarzona lekcja WF-u", które zostały poddane ocenie w głosowaniu internautów. Dwadzieścia najciekawszych prac zakwalifikowało się do etapu finałowego, w którym jury wyłoniło laureatów i zwycięzcę konkursu.


Werdykt nie okazał się sprawą łatwą. Wszystkie finałowe prace zachwycały pomysłowością, poziomem artystycznym i zasłużyły na najwyższe uznanie. Po długiej i burzliwej dyskusji jury postanowiło ogłosić zdobywcą I nagrody szkołę, której uczniowie zaangażowali się w powstawanie konkursowego filmu w pełnym składzie - udział w nim wzięli wszyscy podopieczni. Tą placówką okazała się Szkoła Podstawowa w Szóstce, w województwie lubelskim.

Nagrodą główną, jak co roku, jest szkolne boisko sportowe o wymiarach 22m x 44m i nawierzchni z najwyższej jakości trawy syntetycznej. Obiekt będzie także wyposażony w zestawy do gry w koszykówkę, siatkówkę i piłkę ręczną. Jego fundatorem jest Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA., a "twórcą", czyli wykonawcą wszystkich koniecznych prac budowlanych i wykończeniowych - Tamex Obiekty Sportowe S.A., wieloletni partner programu.

Prace na budowie rozpoczęły się w drugiej połowie sierpnia i przebiegają zgodnie z planem. Co to oznacza? We wrześniu świat małej, podbialskiej miejscowości rozbłyśnie feerią barw i dziecięcych uśmiechów. Gościem specjalnym uroczystości inauguracyjnej będzie Tomasz Rząsa, były reprezentant Polski w piłce nożnej i zdobywca Pucharu UEFA z 2002 roku z drużyną Feyenoordu Rotterdam. Uczniowie z Szóstki nie mogą się już doczekać końca wakacji i odliczają dni do pierwszego gwizdka oraz wspólnego meczu na nowej murawie.

Od kilku lat braliśmy udział w konkursie "Kolorowe boiska". Dlatego też ogromnie się cieszymy, że kolejne boisko trafiło do szkoły w Szóstce. Bardzo brakowało nam profesjonalnego zaplecza sportowego, stąd tym większa radość. Nasi podopieczni są przeszczęśliwi, już teraz przychodzą i patrzą jak budowane jest ich wymarzone boisko, mówi pani Małgorzata Celińska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Szóstce.

Konkurs "Kolorowe Boiska" to program skierowany do szkół podstawowych z małych miejscowości. Jego idea jest wciąż jest jedna - promowanie aktywnego spędzania wolnego czasu przez najmłodszych oraz zapewnianie dzieciom doskonałych warunków do rozwoju fizycznego. Organizatorem konkursu i fundatorem nagród jest FABRYKA FARB I LAKIERÓW ŚNIEŻKA SA.

źródło i zdjęcie: informacja prasowa / Śnieżka

logo footer