BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Modernizacja basenu w Oświęcimiu

Kryta pływalnia została wybudowana w 1972 roku. Obiekt wymagał pilnego doinwestowania i dostosowania do obecnych standardów. Do jej modernizacji miasto przygotowywało się od 2011 roku, opracowując dokumentację projektową wraz z pozwoleniem, co było konieczne, aby rozpocząć starania o środki ministerialne.


Warunkiem dofinansowania było też dostosowanie obiektu nie tyko do szkolenia sportowego, ale też zawodów krajowych i zagranicznych. Przebudowa rozpoczęła się w sierpniu 2015 roku.

Po przebudowie obiekt będzie służył też mieszkańcom. W części rekreacyjnej są jacuzzi, basen z urządzeniami do rekreacji i brodzik z atrakcjami dla dzieci. Nowością są też zjeżdżalnie zewnętrzne o długości blisko 60 i 100 metrów. Strefa saun ma pomieszczenia z saunami suchymi, parowymi i na podczerwień, a także ścieżkę Kneipp’a, czyli niecki z ciepłą i zimną wodą do stymulacji naczyń krwionośnych. Jest nowy 25-metrowy basen rozgrzewkowy z sześcioma torami i ruchomym dnem na jednej połowie, co pozwala regulować głębokość wody, aby prowadzić naukę pływania. Przebudowano szatnie, przebieralnie, natryski i toalety.

W byłych pomieszczeniach technicznych jest siłownia, sala do squasha i fitness. Zmodernizowana jest też niecka dużego basenu i trybuny. Jest również nowoczesna elewacja budynku i oświetlenie wokół. Obiekt będzie zapewniał swobodne korzystanie osobom niepełnosprawnym.

Inwestycja kosztuje ponad 50 mln zł, z czego ponad 22 mln miasto pozyskało z Ministerstwa Sportu i Turystyki. To największa, strategiczna inwestycja w mieście, która poprawi standard pływania wyczynowego, a mieszkańcom zapewni wiele atrakcji w części rekreacyjnej. Dodatkowo zatrudnienie znalazło tu blisko 50 osób, zaznacza prezydent Janusz Chwierut. Kryta pływalnia zostanie otwarta w połowie września.

źródło i zdjęcie: um.oswiecim.pl

logo footer