BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

W Bełchatowie powstanie dziesiąta siłownia plenerowa

Jeszcze w tym roku powstanie kolejna siłownia plenerowa. Dzięki staraniom prezydent Bełchatowa, Marioli Czechowskiej, ćwiczyć na powietrzu będą mogli mieszkańcy okolic ulicy Kujawskiej.

- Siłownie są ogólnodostępne i bezpłatne, z pewnością nadal będziemy inwestować w miejsca przeznaczone na sportową rekreację - dodaje prezydent. Koszt jednej siłowni to niespełna 90 tys. złotych.

Siłownie zewnętrzne to doskonały sposób na zadbanie o zdrowie i kondycję. Mogą z nich korzystać nie tylko osoby intensywnie uprawiające sport, ale także, a może przede wszystkim wszyscy, którzy chcą połączyć aktywność fizyczną z przebywaniem na świeżym powietrzu. Korzystanie z urządzeń nie wymaga wcześniejszych przygotowań, czy specjalnego stroju.

Na Kujawskiej stanie 8 kompletów urządzeń: wahadło i narciarz, wyciskacz, piechur i biegacz, orbitrek i prasa nożna, urządzenie do ćwiczenia przywodzicieli i odwodzicieli nóg, rower i jeździec, twister i steper oraz motyl klasyczny i wioślarz. Co warte podkreślenia, siłownia będzie wyposażona także w urządzenie fitness dla osób niepełnosprawnych: wiosła dla osób na wózku. Nie zabraknie także ławek i stojaka na rowery, a cały teren zostanie wyłożony kostką brukową. Prace mają zakończyć się w pierwszej połowie grudnia.

W tej chwili w Bełchatowie jest już dziewięć siłowni zewnętrznych. Miejsca do ćwiczeń są na osiedlach: Binków (ul. Antracytowa), Okrzei (między blokami 3 i 4 oraz między blokami 22, 26 i 27), Dolnośląskim (okolice SP nr 8 i bloku 306), POW (między blokami 15 i 16), Przytorzu (na kompleksie boisk sportowych przy ul. Paderewskiego), Budowlanych (za Skarbkiem i w dolinie rzeki Rakówki - ZOSIA). Siłownia na Kujawskiej będzie dziesiątą.

źródło i zdjęcie: www.belchatow.pl

logo footer