BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Będzie kolejna hala tenisowa w Toruniu!

Przy ul. Szosa Chełmińska powstanie dwukondygnacyjna hala z trzema kortami tenisowymi oraz zapleczem szatniowo-socjalnym. Umowa na budowę tego obiektu została podpisana 19 września 2017 roku. 


Generalnym wykonawcą inwestycji będzie Firma Budowlana Fijałkowski i S-ka sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Okólna 7a w Toruniu. Wartość umowy opiewa na 5 500 000,00 zł netto. Za realizację zadania odpowiada Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Toruniu.

Decyzją Ministra Sportu i Turystyki inwestycja została wsparta ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu, kwotą w wysokości 2 000 000,00 złotych.

Planowany termin zakończenia budowy obiektu to wrzesień 2018 roku.

Budowa hali tenisowej jest odpowiedzią na rosnące potrzeby toruńskich klubów sportowych prowadzących szkolenie w zakresie tenisa ziemnego. W Toruniu odbywają się także różne rozgrywki tenisowe, np. Kujawsko-Pomorski Związek Tenisowy organizuje zawody rangi wojewódzkiej i ogólnopolskiej, a Polski Związek Tenisowy - treningi kadry narodowej tenisa ziemnego. Będzie to także obiekt przeznaczony dla mieszkańców Torunia aktywnie spędzających czas wolny.

Ten nowoczesny obiekt będzie podstawową bazą szkoleniową i treningową dla rozwoju tenisa ziemnego w kraju i województwie kujawsko-pomorskim. Wejdzie w skład kompleksu Toruńskiego Ośrodka Sportu, który skupia już wiele miejskich obiektów sportowych, między innymi: halę sportowo-widowiskową Arena Toruń, dwa sztuczne lodowiska, miejski stadion lekkoatletyczno-piłkarski, pełnowymiarowe boisko w sztucznej nawierzchni do piłki nożnej oraz boisko do hokeja na trawie. Dodatkowym atutem lokalizacyjnym hali tenisowej będzie również możliwość korzystania przez sportowców z miejsc hotelowych, którymi dysponuje hala sportowo-widowiskowa, co jest szczególnie ważne dla tenisistów przyjeżdżających na zawody i szkolenia.

źródło i zdjęcie: www.torun.pl/pl

logo footer