BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Wybudowane zostaną sale gimnastyczne w Starym Sączu

Wykonawca wszedł już na teren budowy sali gimnastycznej przy szkole podstawowej w Gaboniu. Umowy z wykonawcami sal gimnastycznych przy szkołach w Gaboniu i Moszczenicy burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek podpisał pod koniec września. Pierwsze zajęcia wychowania fizycznego w nowych salach odbędą się już za kilkanaście miesięcy.


W wyniku rozstrzygnięcia przetargu, "Rozbudowę Szkoły Podstawowej w Gaboniu o salę gimnastyczną wraz z infrastrukturą techniczną..." inwestycję realizuje Zakład Remontowo‑Budowlany Wiesław Czop, z siedzibą w Podegrodziu. Za wykonanie przedmiotu umowy ustalono wynagrodzenie ryczałtowe w wysokości 2 119 139,19 zł. Natomiast "Rozbudowę Szkoły Podstawowej w Moszczenicy Niżnej o salę gimnastyczną wraz z infrastrukturą techniczną..." będzie realizował Zakład Usługowy Instalacji Sanitarnej, C.O. i gaz Marcin Pietruszka, z siedzibą w Brzeznej. Za wykonanie przedmiotu umowy ustalono wynagrodzenie ryczałtowe w wysokości 1 962 524,32 zł.

Ministerstwo Sportu i Turystyki dofinansuje budowę sal gimnastycznych w Gaboniu i Moszczenicy kwotą 2 265 500 zł. Wnioski były bardzo dobrze przygotowane, z kompletną dokumentacją z pozwoleniami na budowę. O potrzebie budowy sal gimnastycznych z prawdziwego zdarzenia w Gaboniu i Moszczenicy mówiło się już od dawna. Pieniądze pochodzą z ministerialnego Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, a konkretnie z Programu rozwoju szkolnej infrastruktury sportowej, czyli jednego z czterech komponentów tego funduszu. Brakującą sumę dokłada z budżetu Gmina Stary Sącz.

Termin realizacji inwestycji: 31 stycznia 2019 roku

źródło i zdjęcie: www.stary.sacz.pl

logo footer