BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Finansowanie programu Euro 2012 na Ukrainie faktycznie zawieszone

Prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko jest zaniepokojony faktycznym zawieszeniem finansowania Państwowego Programu Przygotowań i Przeprowadzenia na Ukrainie finału Mistrzostw Europy 2012 roku w piłce nożnej.

Poziom finansowego zabezpieczenia przygotowań do Euro 2012 na Ukrainie jest niedostateczny. W I kwartale bieżącego roku poziom finansowania wyniósł 5,2 procent, za I półrocze - trochę więcej niż 7 procent.

Prezydent Juszczenko uważa, że idea takiego finansowania Euro 2012 na Ukrainie kosztem niezabezpieczonej emisji o wielkości 9,8 mld hrywien, którą aktywnie promuje rząd, jest nie do przyjęcia. Pozbawia to Narodowy Bank Ukrainy instytucjonalnej niepodległości i sprawi, iż jednostka ta w swojej działalności będzie kierować się motywem maksymalizacji dochodów instytucji. Nie ma żadnych gwarancji, że środki udzielone przez Bank Narodowy, zostaną wydane na realizację zadeklarowanych zadań.

W celu rozwiązania kwestii należnego finansowania Euro 2012 na Ukrainie szef państwa przeprowadził szereg narad, podczas których opracowany został schemat przyłączania pieniędzy banków i zapewnienia surowej kontroli docelowego użycia środków. Wspomniany schemat wymaga otwarcia i funkcjonowania specjalnych kont w Państwowym Resorcie Skarbu Ukrainy dla śledzenia ruchu środków, przeznaczonych na finansowanie Państwowego Programu Docelowego.

Stworzenie kont w Państwowym Resorcie Skarbu Ukrainy wymaga decyzji Gabinetu Ministrów Ukrainy. W związku z tym Prezydent Ukrainy zwrócił się do premier Julii Tymoszenko z prośbą o pilne podjęcie potrzebnej decyzji na najbliższych obradach rządu.

Głowa państwa nalega na bezzwłoczne podjęcie tej decyzji, ponieważ od niej zależy skuteczność przygotowań Euro 2012 na Ukrainie.

źródło: www.zaxid.net
zdjęcie: www.money.pl

logo footer