BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Rusza przebudowa stadionu MOSiR w Kole

Kolski stadion miejski wzbogaci się wkrótce o 400-metrową bieżnię okrężną z czterema torami, z której zostanie wyodrębniony 130-metrowy 6-torowy odcinek bieżni prostej. W nowym zadaniu inwestycyjnym zaplanowana została również budowa: skoczni do skoku w dal i trójskoku, skoczni do skoku wzwyż, rzutni do pchnięcia kulą oraz rzutni do rzutu oszczepem.


Całkowita wartość wydatków związanych z realizacją wyżej wymienionego zadania jest przewidywana na kwotę 924.212 zł. Minister Sportu i Turystyki przychylił się do wniosku Burmistrza Miasta Koła o dofinansowanie planowanej inwestycji w kwocie 462.100 zł, czyli jak łatwo zauważyć, 50% kosztów inwestycji. Ponadto warto w tym miejscu zaznaczyć, że po zakończeniu inwestycji istnieje także możliwość wystąpienia z wnioskiem o dodatkowe dofinansowanie 50% wkładu własnego gminy, czyli kolejnych 231.056 zł.

Inwestycja jest przedsięwzięciem dwuletnim. Jeszcze w tym roku planuje się wykonanie podbudowy pod bieżnię tartanową, a w 2018 roku pozostałe zadania. Ratusz miejski planuje zrealizować inwestycję do października 2018 roku. Dzięki uzyskanym już środkom zewnętrznym, stadion przy ul. Sportowej może zdecydowanie lepiej służyć lokalnej społeczności, a przede wszystkim sprzyjać rozwojowi młodych talentów. Pokrycie kosztów dotychczasowej modernizacji obiektu, w całości, jedynie z budżetu miasta nie byłoby możliwe. Obecne zadanie będzie realizowane zgodnie z Programem rozwoju infrastruktury lekkoatletycznej ("Orliki lekkoatletyczne"), edycja 2017.

źródło i zdjęcie: www.kolo.pl

logo footer