BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Ruszyła budowa Hali Widowiskowo-Sportowej w Powiecie Trzebnickim

Będzie największą halą widowiskowo-sportową w Powiecie Trzebnickim, jej widownia pomieści do 1000 osób, a koszt budowy to ponad 20 mln zł. Hala widowiskowo-sportowa ma zostać ukończona do lutego 2019 roku.


Co ważne hala posłuży dzieciom ze Szkoły Podstawowej nr 2, z którą połączy ją podziemny łącznik. Popołudniami i weekendami będzie areną dla rozgrywek zespołów zawodowych i amatorskich z Gminy Trzebnica. Stanie się ona również doskonałym uzupełnieniem szerokiej bazy treningowej oferowanej przez Trzebnicę, a docenianej przez takie zespoły jak choćby ekstraklasowy Śląsk Wrocław. Jej wielkość i multifunkcjonalność pozwoli również na organizowanie dużych wydarzeń kulturalnych, koncertów i przedstawień teatralnych o zasięgu krajowym i międzynarodowym.

To druga największa inwestycja w powojennej historii Trzebnicy. Kolejna, którą zainicjowałem, aby mieszkańcom naszej gminy żyło się lepiej i to u nas odnajdywali wszystko, co oferują miasta od nas większe. Tak powstał Gminny Park Wodny TRZEBNICA-ZDRÓJ, gdzie już od tego roku działa też Strefa Aktywności z siłownią i kręgielnią. Tak powstały też m.in. nowoczesne Centrum Kultury wraz z kinem 3D i Gminne Centrum Medyczne Trzebnica-ZDRÓJ oraz kompleks edukacyjny Szkoły Muzycznej i Szkoły Podstawowej nr 2. To właśnie rodzicom i uczniom tej ostatniej obiecałem nową Halę Widowiskowo-Sportową. A wraz z ogłoszeniem przetargu i wkopaniem pierwszego szpadla pod jej budowę, tą obietnicę zacząłem realizować. W nowoczesnych wnętrzach hali dzieci będą mogły budzić i rozwijać swoje sportowe pasje, powiedział wizytujący teren prac burmistrz Marek Długozima.

Obecnie przy ul. 3 Maja powstają też żłobek wraz z przedszkolem oraz obiekt sportowo-rekreacyjny. W tym pierwszym znajdzie się pięć oddziałów przedszkolnych oraz trzy oddziały żłobkowe, w tym drugim cztery sale do squasha, trzy sale do fitnessu oraz sale do spinningu, jogi i siłownia.

Powierzchnia użytkowa hali widowiskowo-sportowej to 3 612,45 m2, a prace budowlane prowadzone przez Zakład Innowacyjny Technik Energetycznych PROMAT Sp. z o.o. mają zakończyć się w lutym 2019 roku. Na ul. 3 Maja powstaną także dwa duże parkingi, w tym jeden w formule "Parkuj i jedź". Zapewnią one odpowiednią ilość miejsc parkingowych zarówno dla odwiedzających kompleks edukacyjny, jak i tych chcących skorzystać z nowych obiektów sportowych.

źródło i zdjęcie: trzebnica.pl

logo footer