BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Budowa hali sportowej w Zielonce coraz bliżej

Miasto Zielonka zakupiło drugą już działkę od prywatnego właściciela z przeznaczeniem pod budowę hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Bolesława Prusa w Zielonce.


Nie od dziś wiadomo o potrzebie budowy większej hali sportowej przeznaczonej dla uczniów Jedynki. Do tej pory największym problemem w tej sprawie był brak gruntów, na których hala mogłaby powstać. W 2013 r. Miasto nabyło działkę, na której części znajduje się dziś plac zabaw "Radosna Szkoła". Po długich negocjacjach, zakupiono drugą działkę przyległą do boisk szkolnych, która pozwala już realnie myśleć o przygotowaniu budowy hali sportowej dla Jedynki wraz z łącznikiem.

Z tego powodu do projektu budżetu miasta na 2018 r. burmistrz Grzegorz Dudzik zgłosił zadanie polegające na przygotowaniu projektu budowlanego przyszłej hali w oparciu o koncepcje powstałe przed kilkoma miesiącami.

Intensywnie inwestujemy w infrastrukturę edukacyjną. W tym roku oddaliśmy nowe przedszkole, rozpoczęliśmy remont termomodernizacyjny SP3. Teraz kolej na poważne polepszenie warunków wychowania fizycznego w Jedynce. Kilka lat temu zbudowaliśmy kompleks boisk sportowych, a teraz przyszedł czas na halę, mówi burmistrz Zielonki.

Na zdjęciu - jedna z koncepcji, według których prowadzone będą prace projektowe.

źródło i zdjęcie:  www.zielonka.pl

logo footer