BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Piotrków Trybunalski: budowa hali sportowej

Piotrków Trybunalski będzie miał nowoczesną halę widowiskowo-sportową. W Urzędzie Miasta ogłoszono konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej obiektu.

 

Nowa hala znajdzie się w miejscu hali Relax, ale będzie dużo większa. Kompleks sportowy będzie obejmował przejętą od Skarbu Państwa działkę od strony południowej oraz nieruchomość po stronie północnej. W koncepcji będzie można zagospodarować także budynek po wytwórni bombek, który - zgodnie z decyzją konserwatora zabytków - nie może zostać wyburzony. Koncepcja ma zakładać budowę samej hali, jak i zagospodarowanie terenu wokół.

Oferty w konkursie można składać do 18 grudnia. Następnie odbędzie się etap wyłaniania najlepszej koncepcji, którą powinniśmy poznać na przełomie lutego i marca. Firma, która wygra konkurs na opracowanie koncepcji w nagrodę otrzyma zlecenie opracowania szczegółowej dokumentacji technicznej.

Projektowana hala ma mieć dwustronne trybuny na około 1500 miejsc: ok. 1000 stałych miejsc oraz ok. 500 miejsc na trybunie wysuwanej. Zlikwidowane zostaną słupy obecnie zasłaniające płytę boiska. Obiekt zostanie dostosowany do organizowania zawodów na najwyższym poziomie oraz ma stwarzać możliwość organizowania różnego rodzaju wystaw, pokazów, imprez muzycznych i scenicznych.

Zwycięzca konkursu na koncepcję do października będzie miał czas na opracowanie dokumentacji wraz z pozwoleniem na budowę. Po uzyskaniu tych dokumentów miasto złoży wniosek dofinansowanie budowy hali ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Budowa obiektu najprawdopodobniej wystartuje w 2019 roku.

źródło i zdjęcie: www.piotrkow.pl

logo footer