BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Rusza budowa lodowiska i kręgielni w Jarocinie

Na terenie obiektów Jarocin Sport ma powstać centrum rozrywki z dodatkowym basenem do nauki pływania, lodowiskiem i kręgielnią. Planowana rozbudowa obiektów właśnie się rozpoczyna.

 

Prace realizowane będą w dwóch etapach. W pierwszym etapie powstanie lodowisko z wypożyczalnią sprzętu, szatniami i barem. Atrakcyjne miejsce do spędzania wolnego czasu dla osób w każdym wieku zbudowane zostanie w systemie lekkiej hali. Jako lodowisko wykorzystywane będzie od listopada do marca, natomiast w pozostałych miesiącach obiekt będzie służył do organizowania różnego rodzaju wydarzeń i eventów: koncertów, wystaw, targów. Można je będzie także wykorzystać jako boisko sportowe, czy rolkowisko. Powstałe w hali zaplecze sanitarne i szatnie będą stanowiły równocześnie zaplecze basenów odkrytych.

W podpiwniczeniu pojawią się kręgielnia oraz sale sportowo-rekreacyjne. Sala bowlingowa będzie dysponować aż sześcioma torami, dzięki czemu w komfortowych warunkach będzie można przeprowadzać zacięte rozgrywki. Sale będą wykorzystywane także do zajęć i pojedynków w tenisie stołowym, a także sportach siłowych, takich jak podnoszenie ciężarów oraz sporty walki.

W drugim etapie rozbudowy powstanie dodatkowy basen kryty do nauki pływania z ruchomym dnem, zespołem saun oraz basenami zewnętrznymi - odkrytymi. Ruchome dno umożliwia dostosowanie basenu do różnego rodzaju zajęć wymagających określonej głębokości wody, informował podczas konferencji prasowej Marcin Jantas, prezes Jarocin Sport sp. z o.o.

Basen będzie wykorzystywany głównie do coraz popularniejszych lekcji oswajania z wodą dla niemowląt oraz nauki pływania dla przedszkolaków i najmłodszych klas szkoły podstawowej. Ale może też służyć do takich zajęć, jak taniec w wodzie, czy zajęć rekreacyjno - sportowych dla dorosłych typu aqua-aerobik, aqua-spinning, aqua-fitness, mówił prezes Jarocin Sport. Nowy basen będzie także wykorzystywany jako wodny plac zabaw dla dzieci, siłownia wodna. Basen wzbogaci się też o windę dla osób niepełnosprawnych. Jak zapewnia prezes spółki Jarocin Sport, nowoczesny basen będzie mógł być dostosowywany do rodzaju zajęć adresowanych dla kobiet w ciąży, rodziców z małymi dziećmi, seniorów czy osób wymagających rehabilitacji ruchowej.

Dodatkowo, w ramach rozbudowy Aquaparku, powiększone będzie saunarium ze strefą wypoczynku o trzy sauny suche, wannę z hydromasażem oraz salą aromaterapii. Nie lada zadaniem będzie przebudowa, powstałego na początku lat 70. XX wieku, basenu odkrytego. Basen wymaga całkowitej przebudowy i dostosowania do nowoczesnej technologii i oczekiwań mieszkańców. Po przebudowie, basen ze sportowego zmieni się w rekreacyjny z atrakcjami dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Inwestycja będzie kosztowała 30 mln zł. W części zostanie sfinansowana kredytem inwestycyjnym pozyskanym z Banku Gospodarstwa Krajowego udzielonego ze środków Europejskiego Banku Inwestycyjnego i ze środków BGK.

Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina: Cieszę się, że finansowanie rozbudowy zostało dopięte i sformalizowane, co daje spółce zielone światło do rozpoczęcia prac. Wykonanie inwestycji pozytywnie wpłynie na jakość życia i spędzania czasu wolnego naszych mieszkańców o nowe atrakcje, szczególnie w okresie zimowym, kiedy tych atrakcji mamy bardzo mało. Niezmiernie istotne jest, żeby tu w Jarocinie można było korzystać z jak najszerszej gamy rekreacji, rozrywki, sportu. Każde zajęcia, poza naszą gminą, czy powiatem, wiążą się z tym, że nasi mieszkańcy muszą za nie więcej zapłacić. Teraz będą mogli korzystać z nowych usług rekreacyjno-sportowych na miejscu.

źródło i zdjęcie: jarocin.pl

logo footer