BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Profesjonalny mielecki skatepark otwarty!

Na terenach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Jagiellończyka otwarto mielecki skatepark. Drugi po rzeszowskiej skateplazie tak profesjonalny obiekt na Podkarpaciu ma 1562 m2 powierzchni i kosztował 1 mln 180 tys. zł.

 

To jedna z najlepiej zrealizowanych inwestycji w ostatnim czasie, za co chciałem wszystkim którzy się do tego przyczynili serdecznie podziękować. Cieszymy się, że mamy już taki obiekt w naszym mieście. Jestem przekonany że będzie się on cieszył dużą popularnością ze strony młodzieży zainteresowanej tego rodzaju sportem i rozrywką, powiedział wykonujący zadania i kompetencje Prezydenta Miasta Mielca - Jan Myśliwiec, który uroczystego przecięcia wstęgi dokonał w towarzystwie nadzorującego tą inwestycję dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Andrzeja Jędrychowskiego.

Skatepark ma spełniać funkcję głównie rekreacyjną dla osób jeżdżących na rolkach, deskorolkach czy rowerach typu BMX. Na jego wyposażenie składa się 17 specjalistycznych elementów (m.in. bowl, piramida, funbox, platforma, zjazd, double hip, wave, quarterpipe). Obiekt zaprojektowano w technologii monolitycznej jako niezadaszony i bezobsługowy. Jest w pełni oświetlony dzięki czemu będzie można z niego korzystać także w godzinach wieczornych, a latem także w godzinach nocnych.

Realizacja tej inwestycji to odpowiedź na liczne i powtarzające się od wielu lat postulaty młodzieży, która do tej pory korzystała z już bardzo wysłużonego starego skateparku zlokalizowanego obok pobliskich kortów tenisowych MOSiR-u. W konsultacjach nowego skateparku brał udział jeden z inicjatorów jego budowy Filip Zaręba z Mieleckiego Stowarzyszenia Sportów Ekstremalnych.

źródło i zdjęcie: www.mielec.pl

logo footer