BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

W Parczewie powstają place zabaw z urządzeniami fitness

Z inicjatywy stowarzyszenia "Razem dla Parczewa" w Parczewie przy al. Jana Pawła II / ul. Sienkiewicza oraz ul. Prostej powstają place zabaw z urządzeniami fitness.

 

Środki na budowę członkowie stowarzyszenia pozyskali z projektu złożonego w konkursie Lokalnej Grupy Działania "Jagiellońska Przystań" w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (dalej PROW). Pozytywna ocena projektu, przez pracowników Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, pozwoliła na przyznanie dofinansowania w kwocie prawie 185 tys. zł.

Ponieważ w PROW dofinansowanie polega na refundacji poniesionych kosztów, społecznicy zwrócili się z prośbą do Burmistrza Parczewa o pomoc w pozyskaniu środków. Burmistrz stał się orędownikiem pomysłu uzyskania pożyczki z UM Parczew, na którą to zgodę wyrazili Radni Rady Miejskiej podejmując stosowną uchwałę.

W ramach realizacji projektu powstają 2 place rekreacyjno-edukacyjne składające się z urządzeń zabawowych i urządzeń rekreacyjnych - fitness. Nowe place są innowacyjne w stosunku do dotychczas budowanych o tablice informacyjno-edukacyjne i oświetlenie w postaci lamp solarnych. Aktualnie trwają prace wykończeniowe (m.in. ziemne) przed oddaniem do użytkowania przez mieszkańców. Place zabaw będą oczywiście bezpłatne i ogólnodostępne.

Źródło i zdjęcie: http://www.parczew.com

logo footer