BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Michel Platini zadowolony z przygotowań Gdańska do Euro 2012

W niedzielę nad ranem prezydent UEFA - Michel Platini przyleciał do Gdańska z pięcioosobową ekipą, by skontrolować stan przygotowań na Mistrzostwa Europy w piłce nożnej w 2012. Nie mam żadnych obaw ani wątpliwości jeśli chodzi o Polskę, twierdził Michel Platini.

Szef UEFA po przyjeździe do Letnicy najpierw obejrzał plac budowy. Ze względu na deszcz, prace na stadionie oglądał zza szyb samochodu.

Następnie obejrzał prezentację dotyczącą Baltic Areny, rewitalizację pobliskich dzielnic oraz rozbudowę infrastruktury miasta. Muszę pochwalić prezydenta miasta i wszystkie ekipy za niesamowity projekt, nie tylko stadionu, ale i rewitalizacji dzielnicy, możliwych lotnisk i infrastruktury, która powstanie, mówi Michel Platini.

Po obejrzeniu prezentacji i placu budowy Michel Platini stwierdził, że jest spokojny o mistrzostwa Euro 2012 w Gdańsku. Dodał jednak, że jedynie obawy ma w związku z brakiem doświadczenia. Zawsze są jakieś niebezpieczeństwa. W tym wypadku są one związane z tym, że ani Polska ani Ukraina nigdy wcześniej nie organizowały takich imprez. Jednak UEFA będzie wspierać je w organizacji, zapewniał Michel Platini.

Podkreślał, też jak wielkie znaczenie dla miasta ma budowa stadionu, która wymusza na władzach  odnowę zaniedbanych dzielnic i kładzie nacisk na rozwój infrastruktury miasta. Turniej piłkarski trwa trzy tygodnie, a infrastruktura, która tu powstanie będzie służyć 40 do 50 lat, mówi szef UEFA. Z doświadczenia wiem, że każdy taki projekt pozwala rozwinąć się miastu. W Gdańsku to dobry początek, żeby zmodernizować miasto, dodaje.

Dokładnie 10 grudnia tego roku komitet wykonawczy UEFA wyda kolejny raport o stanie przygotowań. Unia Europejskich Związków Piłkarskich nie przygotowuje jednak żadnego „planu B” i jest przekonana, że tak jak zaplanowano, mistrzostwa odbędą się za trzy lata w Polsce i na Ukrainie, przekonywał Platini.

Miasto, które jest organizatorem mistrzostw w Gdańsku, nie obawia się tego, co przyniesie raport. Ewentualne krytyczne uwagi mogą pojawić się w raporcie. Jednak nie spodziewamy się ich, mówi Michał Kruszyński, rzecznik Biura Inwestycji Euro Gdańsk 2012.

Usłyszeliśmy wiele krzepiących słów. Ta wizyta na pewno pomogła wizerunkowi miasta, jeśli chodzi o przygotowania do Euro 2012. Zresztą pierwsze wrażenie Michel Platiniego po wyjściu na plac budowy to było „wow”, dodaje rzecznik.

Michel Platini spotkał się z Lechem Wałęsą, który podarował mu dwa zdjęcia z 1983 r., gdy gdańska Lechia grała z Juventusem Turyn - ówczesną drużyną Platiniego.

Szef UEFA z Gdańska udał się do Poznania, a stamtąd do Wrocławia, by bliżej przyjrzeć się przygotowaniom do mistrzostw w tych miastach.

źródło: trójmiasto.pl

logo footer