BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Budowa parku wodnego na Kapuściskach

Trwają prace przy budowie basenu na Kapuściskach. Inwestycja kosztuje 24,4 mln zł. W obiekcie funkcjonować ma między innymi duża zjeżdżalnia rurowa oraz szereg innych atrakcji.

 

Budowa basenu przy Zespole Szkół nr 5 przy ul. Szarych Szeregów to jedna z większych inwestycji. We wrześniu ubiegłego roku podpisano umowę na wykonanie prac budowlanych z firmą "Mostostal Warszawa". Łagodna zima pozwala realizować szereg robót. W wykopie powstały już ławy fundamentowe. Teraz trwa wykonywaniem żelbetowych ścian na poziomie kondygnacji -1. Wcześniej zadbano o niezbędne przyłącza na terenie inwestycji. Wbudowano też część instalacji podposadzkowych.

W kolejnych etapach wzniesiona zostanie hala, która pomieści między innymi 6-torowy basen o wymiarach 25 na 12,5 metra. W nowym kompleksie znajdzie się też niecka rekreacyjna o powierzchni 142,3 metrów kwadratowych z atrakcjami (sztuczna rzeka, zatoka sztucznej fali, masaż karku, gejzer, masaż podwodny, masaż perełkowy) do tego dwie niecki jacuzzi i brodzik dla najmłodszych dzieci o głębokości 30 cm z tak zwanym grzybkiem wodnym. Na basenie przewidziano też 50-metrową zjeżdżalnią rurową zewnętrzną z wanną hamowną, dwustopniowe trybuny dla widzów na 105 miejsc i siedziska dla zawodników i trenerów (48 miejsc), a także zespół szatniowo-sanitarny i dwie sauny fińskie z natryskami schładzającymi. Na piętrze zlokalizowane będą: sala do fitness, siłownia, przebieralnie, pomieszczenia trenerów i gospodarcze.

Zagospodarowany zostanie także teren wokół obiektu. Zaprojektowano też parking wraz z drogami dojazdowymi. Obiekt przystosowany będzie dla osób niepełnosprawnych (podjazd zewnętrzny, winda wewnętrzna, wyposażenie zespołu szatniowo-sanitarnego). Bydgoszczanie z nowego obiektu będą mogli korzystać od przyszłego roku.

źródło i zdjęcie: www.bydgoszcz.pl

logo footer