BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Szef UEFA wysoko ocenił przygotowania w Poznaniu

Michel Platini oraz członkowie jego zespołu udali wczoraj się z poznańskiej Ławicy bezpośrednio na stadion przy ulicy Bułgarskiej. Podczas wizyty w tym mieście  Platiniemu towarzyszył prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Grzegorz Lato oraz prezydent Poznania Ryszard Grobelny.

Szef UEFA przypomniał, że niedzielna wizyta nie była jego pierwszym pobytem w stolicy Wielkopolski. W roku 1991 gościł tu jako trener reprezentacji Francji, podczas meczu towarzyskiego Polska – Francja. Zażartował, że nie będzie jednak o tym opowiadał (drużyna polska przegrała wtedy 1:5).

Pierwszym punktem wczorajszej wizyty był stadion piłkarski przy ulicy Bułgarskiej. Michel Platini obejrzał trwającą tam budowę.

Ten stadion będzie naprawdę bardzo ładny, ocenił Michel Platini po obejrzeniu obiektu. Nie można zapominać także o innych inwestycjach, które muszą być zrealizowane, dodał.

W ten sposób przypomniał, że na organizacji Euro 2012 roku skorzystają nie tylko kibice piłkarscy, ale także osoby, które piłką nożną się nie interesują. Jego zdaniem taka impreza pozwala miastom bardzo się rozwinąć.

Fani futbolu będą mogli obejrzeć naprawdę ciekawe i dobre mecze. Z kolei wszyscy inni przez wiele lat będą korzystać z nowych dróg i autostrad, podkreślił Michel Platini. Podobną nadzieję związaną z organizacją Euro 2012 wyraził towarzyszący Platiniemu Grzegorz Lato.

Na pamiątkę pierwszej oficjalnej wizyty w stolicy Wielkopolski szef UEFA przekazał Ryszardowi Grobelnemu okolicznościowy proporczyk.

Ze stadionu Platini miał się udać na teren MTP, gdzie podczas Euro 2012 roku będzie mieściła się jedna ze stref kibiców. W ostatniej chwili zmienił jednak zdanie. Wybrał się na przejażdżkę po mieście i zahaczył o tereny rekreacyjne nad poznańską Maltą. Zatrzymał się na lunch w restauracji Cocoriko, gdzie czekały na niego przekąski.

Wieczorem szef UEFA odleciał wraz ze swoim zespołem do Wrocławia.

źródło: www.poznan.naszemiasto.pl
zdjęcie: PAP

logo footer