BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Trwa budowa hali sportowo-widowiskowej w Suwałkach

Trwa budowa największej w regionie hali sportowo-widowiskowej - Suwałki ARENA. Obecnie zakończono już pierwsze prace ziemne i rozpoczęto budowę fundamentów i stóp fundamentowych. Koszt inwestycji wyniesie 36 mln zł.

Ciekawostką jest, że na największą część fundamentu hali wylano ponad 200 m³ betonu. Na tym etapie ta część prac jest wykonana w prawie 50%. Po tym przyjdzie pora na budowę pierwszych elementów konstrukcyjnych ścian czy trybun, które będą budowane z prefabrykatów, informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Powierzchnia użytkowa Suwałki ARENA to ponad 6600 m². Hala o wysokości 12,8 m będzie miała powierzchnię sportową wielkości 1745 m², w tym boiska do: siatkówki (9×18 m), koszykówki (15×28 m) i piłki ręcznej (20×40 m), a także trybuny na 2165 miejsc. W planach jest także sala treningowa (14 x 24 m) o wysokości 8 m i łącznej powierzchni 340 m².

Budowa hali sportowo-widowiskowej tej wielkości jest niezbędna dla rozwoju bazy sportów wyczynowych w Suwałkach i regionie. W całym województwie podlaskim, ale też w promieniu około 200 km od Suwałk, nie ma hali o takich parametrach. Budowa obiektu powinna zakończyć się w maju 2019 roku.

Część kosztów budowy Suwałki ARENA pokryje dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Na razie mowa o kwocie 10 mln zł. Jednak po tym jak okazało się, że inwestycja wyniesie więcej niż zakładał kosztorys inwestorski Miasto Suwałki szuka możliwości zwiększenia dofinansowania.

źródło i zdjęcie: um.suwalki.pl

logo footer