BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Raj dla rolkowców i wrotkarzy już wkrótce na Czyżykowie

Tor wrotkarski, pumptracki, boisko do plażówki, ścieżki spacerowe - to wszystko już wkrótce na Czyżykowie.

 

Jedną z największych tegorocznych inwestycji miasta będzie zagospodarowanie niecki czyżykowskiej. Na ten cel w budżecie jest 2,6 mln zł. Przetarg zostanie ogłoszony w marcu.

Powierzchnia opracowania to blisko 45 tys. m2 na działce położonej pomiędzy ul. Orzeszkowej, Konarskiego, Pułaskiego, i Nadbrzeżną - pomiędzy zabudową mieszkalną i wałem Wisły od wschodu.

Dzięki tej inwestycji niecka czyżykowska stanie się centrum aktywności dla rolkarzy, wrotkarzy, deskorolkarzy, rowerzystów itp., mówi Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa. Aby było to miejsce odpowiadające rzeczywistym potrzebom amatorów tych dyscyplin sportu, konsultowaliśmy się z tymi środowiskami, a ich sugestie i uwagi zostały uwzględnione w projekcie. Niecka czyżykowska będzie służyła nie tylko miłośnikom ekstremalnej jazdy na rowerze czy deskorolce, ale także tym wszystkich, którzy chcą wypocząć na powietrzu. Już mamy w tym miejscu siłownię pod chmurką, plac zabaw - obie inwestycje zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego Tczewa. Mamy stół do ping-ponga. Będzie też boisko do siatkówki plażowej, ławki, sporo zieleni, ścieżki spacerowe i inne elementy małej architektury.

W ramach zagospodarowania terenu zaprojektowane zostały m.in.:

  • tor wrotkarski o nawierzchni asfaltowej, szerokości 6 m i długości 200 m, trasa będzie pochylona na łukach, w centrum znajdować się będzie plac wrotkarski o wymiarach 25,84x57,84 - miejsce przeznaczone na urządzenia do trenowania na wrotkach i deskorolkach
  • modułowe tory pumptrack do jazdy na rowerach dla dzieci
  • ścieżki rolkarskie wokół w toru wrotkarskiego i pumptracków
  • ścieżki spacerowe
  • boisko do siatkówki plażowej
  • wyposażenie terenu z ławki, leżaki, kosze na śmieci, stojaki na rowery, urządzenia placów zabaw.
  • oświetlenie terenu
  • zieleń niska i wysoka.

Teren zostanie odwodniony i oświetlony.

W marcu ogłoszony zostanie przetarg - jeśli okaże się, że warunki zaproponowane przez oferentów przewyższą zarezerwowaną w budżecie kwotę, możliwe że inwestycja zostanie podzielona na etapy.

źródło i zdjęcie: wrotatczewa.pl

logo footer