BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Salzgitter Mannesmann Stahlhandel dostarczył 750 ton rur na budowę stadionu Lecha w Poznaniu

Salzgitter Mannesmann Stahlhandel zrealizował dostawy 750 ton rur okrągłych walcowanych na gorąco wg EN 10210 dla firmy Fugo S.A. w Koninie, na budowę pierwszego etapu stadionu piłkarskiego Lecha Poznań.

Rury dostarczone zostały w zakresie wymiarowym 273x7,1 - 508x16 w długościach ścisłych, z zakładów produkcyjnych Salzgitter Mannesmann Line Pipe GmbH, należących do grupy Salzgitter AG.

Salzgitter Mannesmann Stahlhandel Sp. z o.o. z siedzibą w Słupcy należy do struktury handlowej Salzgitter Mannesmann Handel GmbH Düsseldorf, wchodzącej w skład koncernu Salzgitter AG. Firma rozpoczęła swoją działalność w Polsce w 1998 roku i zajmuje się dystrybucją wyrobów hutniczych z własnych składów magazynowych oraz bezpośrednimi dostawami z hut.

Sprzedaż prowadzona jest obecnie z magazynów stali w Rogoźnie Wielkopolskim oraz z nowego oddziału spółki w Sosnowcu, zlokalizowanego bezpośrednio przy trasie S1. W Sosnowcu, oprócz nowych hal magazynowych z bocznicą kolejową, wyposażonych w nowoczesne suwnice magnetyczne oraz urządzenia do cięcia wyrobów długich, otwarte zostało biuro handlowe, które ma usprawnić i ułatwić bezpośrednie kontakty z Partnerami firmy w Polsce południowej.

Spółka Salzgitter Mannesmann Stahlhandel w swojej ofercie posiada:

  • pełen asortyment kształtowników stalowych,
  • stal prętową (kątowniki, płaskowniki, pręty kwadratowe i okrągłe),
  • blachy grube ze stali niestopowych i niskostopowych z możliwością dostawy z dodatkowymi badaniami,
  • blachy cienkie zimno- i gorącowalcowane,
  • szeroką gamę rur okrągłych oraz konstrukcyjnych rur okrągłych ze szwem i bez szwu, walcowanych na gorąco oraz na zimno,
  • pełen asortyment konstrukcyjnych rur profilowych zimnowalcowanych.

W ostatnim okresie, do ciekawszych kontraktów realizowanych przez Salzgitter Mannesmann Stahlhandel w Polsce można zaliczyć między innymi:

  • stadion Lecha Poznań - dostawa 750 ton gorącowalcowanych konstrukcyjnych rur okrągłych, rozbudowa fabryki bram „Wiśniowski” - dostawa 1.200 ton kształtowników,
  • budowa mostu w Puławach - dostawa 300 ton blach grubych,
  • elektrownia Bełchatów - dostawa 500 ton kształtowników,
  • wiadukt nad budowaną autostradą A1 w Mszanie - dostawa 250 ton rur konstrukcyjnych.


źródło: www.wnp.pl
zdjęcie: www.budowa.maroonpoint.com

logo footer