BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Saudyjczycy zainteresowani Euro 2012

Saudyjscy biznesmeni są zainteresowani warszawskimi inwestycjami związanymi z Euro 2012. Grupa inwestorów spotkała się z ministrem sportu Mirosławem Drzewieckim.

Otoczeniem wokół stadionu narodowego oraz działkami pod miejsca hotelowe Warszawa chce zachęcić Saudyjczyków do inwestycji Euro 2012. Jak podkreślił minister Drzewiecki, samo otoczenie Stadionu Narodowego potrzebuje 6 miliardów złotych. Ma to być inwestycja długoterminowa.

Przewodniczący Rady Saudyjskich Izb Handlowych Yousef Jarmi Al-Owaimer (czyt. Jusef Dżarmi Al-Ołama) powiedział, że Saudyjczycy są zainteresowani inwestycjami związanymi z Euro 2012, jednak - jak zaznaczył - te muszą być przede wszystkim opłacalne „Inwestorzy zawsze oczekują zwrotu inwestycji. Z drugiej strony, jesteśmy gotowi i chętni, by inwestować tutaj tak, jak nigdzie indziej”, podkreślił przedstawiciel saudyjskich biznesmenów.

Minister Drzewiecki ma nadzieję, że wymierne efekty poszukiwania bliskowschodnich inwestorów powinny już być widoczne w czasie listopadowej wizyty premiera w Arabii Saudyjskiej.

Wizyta saudyjskich biznesmenów w Polsce potrwa do 31 lipca. Saudyjczycy pojadą również do Gdańska i Poznania. Tam również zapoznają się z ofertami inwestycji przed Euro 2012.

źródło: www.onet.pl
zdjęcie: Gazeta Wyborcza

logo footer