BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Jest umowa na budowę boiska do gry w hokeja ze sztuczną nawierzchnią w Gąsawie

Ma być to jeden z najlepszych obiektów do gry w hokeja na trawie w Europie. Inwestycję sfinansują Ministerstwo Sportu i Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Do 31 października, boisko sportowe w Gąsawie nie będzie dostępne dla mieszkańców gminy. Stanie się placem budowy, gdzie będzie pracowało kilka specjalistycznych przedsiębiorstw.

 

Przetarg na budowę boiska do gry w hokeja na trawie wygrało konsorcjum, w skład którego wchodzą firmy Tamex Obiekty Sportowe SA z Warszawy, Astal Budownictwo Alojzy Szczupak z Inowrocławia oraz - jako partner - Regionalne Biuro Budowy i Modernizacji Obiektów Sportowych Tartan z Bydgoszczy.

Teraz mogę być spokojny o tę największą w tej kadencji inwestycję, przyznaje Zdzisław Kuczma, wójt gminy Gąsawa. Boisko i budynek muszą być oddane w tym roku, bo inaczej musielibyśmy oddawać przekazane przez Ministerstwo Sportu i marszałka województwa kujawsko-pomorskiego pieniądze. Uważam, że wybraliśmy dobrego wykonawcę.

Obiekt sportowy będzie wybudowany według najnowocześniejszej technologii światowej, czyli z trawy nylonowej na podbudowie gąbczastej. Decyzja taka podjęta została po zasięgnięciu opinii władz Polskiego Związku Hokeja na Trawie oraz Leandro Negre, prezydenta Światowej Federacji Hokeja na Trawie.

Boisko do gry hokeja na trawie będzie miało rozmiary 55 metrów na 91,4 metra. Na trybunach zasiądzie 998 widzów. Obiekt oświetlać będą lampy o mocy 600 luksów. Budynek socjalny ma składać się z czterech szatni, dużej sali konferencyjno-prasowej, pomieszczenia gastronomicznego oraz tarasu widokowego. Teren ma być ogrodzony dwumetrowym płotem.

Uroczyste otwarcie boiska do gry w hokeja na trawie przewidziano na kwiecień 2010 roku. Chciałbym, aby z tej okazji został rozegrany mecz na szczeblu międzynarodowym, podkreśla Zdzisław Kuczma, wójt gminy Gąsawa.

źródło: Express Bydgoski

logo footer