BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Rozbudowa lotniska w Babimoście na Euro 2012

Lotnisko w Zielonej Górze - Babimoście obok podobnych obiektów w Bydgoszczy i Łodzi trafiło do pierwszej grupy tzw. lotnisk wspomagających, na których będą lądowały samoloty z kibicami na Euro 2012.

Z Babimostu jesteśmy bardzo zadowoleni, powiedział Tomasz Szymczak, krajowy koordynator ds. lotnisk na Euro 2012. Zakładamy dwa scenariusze. Na lotnisku w Babimoście mogą lądować samoloty z kibicami, by stąd dojechać autobusami na stadion w Poznaniu, a nawet Wrocławiu. W drugim przypadku tu będą kończyły lot maszyny, które wcześniej pozostawiły kibiców w Poznaniu i Wrocławiu. W Babimoście zostaną zatankowane i po meczu polecą ponownie po kibiców.  

Dyrektor portu lotniczego w Zielonej Górze - Babimoście Ryszard Dobrowolski dodaje, że o tym, jaką funkcję przejmie lotnisko w Babimoście zadecyduje losowanie. Przyjęto cykl dziesięciogodzinny, czyli samoloty będą lądowały pięć godzin przed meczem i startowały pięć godzin po meczu. Jeśli w Poznaniu będą grały np. drużyny z Portugalii czy Hiszpanii, należy się spodziewać dużej liczby samolotów. Ale jeśli będą to np. Czesi czy Niemcy to wielu kibiców przyjedzie samochodami.

Zielonogórskie lotnisko w Babimoście czeka rozbudowa. Powiększone zostaną płyty postojowe oraz drogi kołowania. Zamontowane zostaną nowoczesne systemy naprowadzania oraz rozbudowany będzie budynek dworca. Na rozbudowę lotniska w Babimoście wyda się ponad 40 mln zł. 

źródło: Gazeta Lubuska

logo footer